Kategoriler
Apps & Oyunlar

Telegram’ı Bilgisayarda Kullanmak

Sevilen anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ı bilgisayarda kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Telegram sevilen kanalları, bot’ları, büyük boyutlu dosyaları paylaşabilme olanağı nedeniyle Android ve iOS kullanıcılarının beğendiği uygulamalardan birisi. WhatsApp alternatifi en iyi çözümlerden birisi olduğu söylenebilir. Bizler uygulamayı yüksek boyutlu dosya indirme imkanı sunması ve akıllı telefon internete bağlı olmasa dahi kişisel bilgisayardan kullanılabilmesi nedeniyle tercih ediyoruz. Dilerseniz Telegram’ı bilgisayarda kullanmak için ne yapmanız gerektiğine bakalım.

Telegram'ı zor bir dönem bekliyor

Telegram’ı Bilgisayarda Kullanmak

Öncelikle buraya tıklayın ve Telegram’ın internet sitesine erişin. Windows PC kullanıyorsanız Telegram for PC/Mac/Linux‘a, Mac kullanıyorsanız Telegram for macOS seçeneğine tıklayın.

Biz Windows PC kullandığımız için sonraki aşamada Get Telegram for Windows butonuna tıkladık. Uygulamanın kurulum dosyası indiriliyor.

İndirilen kurulum dosyasına çift tıklayın. Dil seçimini yapın ve OK ile devam edin.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Next butonlarına tıklayarak kurulum aşamalarını takip edin. Create a desktop shortcut seçeneğini işaretlerseniz masaüstünde kısayol oluşturulacaktır. Install butonuna tıkladığınızda kurulum başlatılacaktır.

Kurulum tamamlanınca Finish butonunu kullanın.

Yazılımı çalıştırın ve arayüzdeki START MESSAGING butonuna tıklayın.

Telefon numaranızı girin ve Next‘e tıklayın. SMS’le gönderilen kodu yazılıma girin. Uygulama akıllı telefonunuzda yüklüyse doğrulama kodu SMS yerine doğrudan uygulama aracılığıyla sunulabilir.

Kodu girince Telegram mesajlaşma arayüzü karşınıza gelecektir. Artık uygulamayı PC’nizde kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bilgisayarınıza yazılım kurmak istemiyorsanız Telegram Web ile Telegram’ı doğrudan web tarayıcısı üzerinden de kullanabilirsiniz.