Kategoriler
Rehberler

Android Telefona Bilgisayarsız TWRP Recovery Yüklemek

Android telefona bilgisayarsız TWRP Recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Güncel Android telefonlarda root erişimini sağlamak için çoğunlukla önceden TWRP recovery yüklemek gerekiyor ve bunun için PC’ye ihtiyaç var. Fakat bazı akıllı telefonlar için TWRP recovery versiyonu hazırlanamadan root yöntemi geliştirilebiliyor. Bu durumda TWRP recovery hazır hale geldiğinde cihazda root erişimi zaten sağlanmış oluyor.

Root’lu bir Android telefona bilgisayarsız TWRP recovery yüklemek mümkün, bunun için Flashify adlı ücretsiz uygulamayı Google Play uygulama mağazasından indirmek gerekiyor. Root’lu cihazınıza PC’ye ihtiyaç duymadan TWRP recovery kurarak custom ROM, özel boot animasyonları, modlar yükleme ve nandroid yedeği alma imkanı elde edebilirsiniz. Dilerseniz şimdi ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Android Telefona Bilgisayarsız TWRP Recovery Yüklemek

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda root erişiminin sağlandığına emin olun. Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Flashify uygulamasını cihaza kurun.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Öncelikle Backup / Restore sekmesini görüntüleyin ve stock recovery’i yedeklemek için Backup current recovery‘i seçin.

Cihazınızla uyumlu güncel TWRP recovery versiyonunu akıllı telefonunuza indirin. Flashify uygulaması root dizinine erişim talep ettiğinde Grant seçeneğini kullanarak bu işleme onay verin.

Flash sekmesi altından Recovery image‘i seçin.

Choose a file‘a dokunun.

Dosya yöneticisi açıldığında TWRP imajını seçin.

Flash’lamayı başlatmak için YUP! butonunu kullanın.

İşlem tamamlandıktan sonra akıllı telefonu yeniden başlatmak için Reboot Now seçeneğine dokunabilirsiniz.