Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Netflix Uygulamasında IMDb Puanlarını Görmek

Android‘li akıllı telefonlardaki Netflix uygulamasında IMDb puanlarını görmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Birçok film ve TV dizisini ücretli abonelik karşılığında yasal şekilde izleme imkanı sunan Netflix geçtiğimiz yıl ülkemize de adım atmıştı. Netflix PC’de, mobil platformlarda ve bazı akıllı televizyonlarda uygulamalar aracılığıyla izlenebiliyor.

Show movie ratings when browsing Netflix and Amazon Prime Video ...

Netflix’te yer alan çok sayıda içerik arasından tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda genellikle puanlamalar önemli bir yol gösterici olur ama Netflix’in puanlama sistemi kullanıcılar tarafından beğenilmiyor. Bu konuda daha çok dikkate alınan servis ise IMDb. Android’li akıllı telefonunuzdaki Netflix uygulamasında IMDb puanlarını görmek için yararlanabileceğiniz başarılı bir çözüm mevcut.

Android: Netflix Uygulamasında IMDb Puanlarını Görmek

Bahsedeceğimiz uygulama Flutter adını taşıyor. Flutter’ı Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Karşınıza gelen penceredeki Activate Flutter seçeneğine dokunun, farklı bir arayüze yönlendirileceksiniz. Open Accessibility Settings ile devam edin. Açılan sayfada aşağı doğru kaydırma yapın ve Flutter Movie Ratings‘i bulup yanındaki anahtarı etkinleştirin. Flutter uygulamasına geri dönün.

Configure Settings‘e girin. Manage supported apps seçeneği altından IMDb puanlarını kendisinde görüntülemek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Biz Netflix’ten bahsettik ancak uygulama Amazon Prime Video ve Google Play Movies & TV’yi de destekliyor. Siz burada Netflix‘i etkinleştirin.

Manage your data seçeneği altından uygulamanın verilerle etkileşimini yönetebilirsiniz. Save recently browsed seçeneğini kapatırsanız uygulama arama geçmişinizi tutmayacaktır. Clear History seçeneği ile geçmişi silebiliyorsunuz. Flutter verisini yedeklemek için Export, daha önce aldığınız bir yedeği geri yüklemek için Import seçeneğini kullanabilirsiniz. Delete butonu ile tüm verileri silebilirsiniz.

Netflix’te bir TV dizisi ya da filmi görüntülediğinizde sarı renkte küçük bir Flutter katmanı belirecek ve yapımın IMDb’deki puanlamasını gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?