Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Video ve Fotoğrafları WhatsApp’tan Silip Galeride Tutmak

Android‘li akıllı telefonlarda video ve fotoğrafları WhatsApp’tan silip galeride tutmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Söz konusu arkadaşlara ve arkadaşların yer aldığı gruplara fotoğraf / video paylaşımı gerçekleştirme olduğunda hemen her kullanıcının ilk tercihi WhatsApp uygulaması oluyor. Bu durum uygulamadaki Media sekmesinin esasında WhatsApp’ta görünmesini istemeyeceğiniz şekilde ve sayıda fotoğraf – video ile dolmasına sebep oluyor. Siz bu medya içeriklerinin WhatsApp arayüzünde görünmesini istemeyebilir ama içeriklerin aynı zamanda akıllı telefonunuzun galerisinde kalmaya devam etmesini istiyor olabilirsiniz.

Bu küçük rehberimizde Android’li cihazlarda video ve fotoğrafları WhatsApp’tan silip galeride tutmak için ne yapmanız gerektiğini aktaracağız.

Android: Video ve Fotoğrafları WhatsApp’tan Silip Galeride Tutmak

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını son versiyona güncelleyin ve uygulamayı çalıştırın.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

WhatsApp arayüzünde silmek istediğiniz fotoğraf ve videoları içeren konuşmayı açın.

Bir konuşmada yer alan fotoğraf ve videoları silmek için birden fazla yöntem mevcut. Fotoğraf veya videonun üzerine dokunup basılı tuttuktan sonra üst kısımda beliren çöp kutusu simgeli butonu kullanabilirsiniz.

Medya dosyasını görüntüleyip arayüzde sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunup beliren seçenekler arasından Delete‘e dokunabilirsiniz.

Hangi aşamayı izlerseniz izleyin aynı soruyu içeren uyarı ekranıyla karşılaşacaksınız. Video ya da fotoğrafı WhatsApp’tan silip galeride saklamak için Delete media from my phone kutucuğundaki işaretlemeyi kaldırıp Delete For Me seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.