Kategoriler
Haberler

Nokia X5 (5.1 Plus) Akıllı Telefon Çin Dışına Adım Atmaya Hazırlanıyor

Finlandiya merkezli teknoloji firması HMD Global, Nokia X5 akıllı telefonun Çin’e özel bir cihaz olarak kalmayacağını resmi olarak açıkladı. Cihazın global pazarda Nokia 5.1 Plus isimlendirmesiyle satışa sunulacağı yönünde söylentiler mevcut.

HMD Global’in Ürün Müdürü Juho Sarvikas bir kullanıcının sorusuna verdiği yanıtta şu an yalnızca Çin’de satın alınabilir durumda olan Nokia X5 akıllı telefonun diğer pazarlarda da kullanıcılarla buluşturulacağını belirtti. Sarvikas bu durumun ne zaman gerçekleşeceği ve önceliğin hangi ülkelerde olacağı konusunda ise bir bilgi vermiş değil.

Nokia X5 (5.1 Plus) Akıllı Telefon Çin Dışına Adım Atmaya Hazırlanıyor

Nokia X5 akıllı telefon HMD Global’in Nokia X6’nın ardından çentikli ekran yapısına sahip olan ikinci cihazı konumunda. Orta seviye ürünler arasına konumlandırılan akıllı telefon MediaTek Helio P60 yongaseti ve 3 GB – 4 GB RAM ile geliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Cihazın arka yüzünde 13 MP ve 5 MP çözünürlüklü iki adet kamera mevcut. Ön yüzde selfie çekimler için 8 MP çözünürlüklü kameraya yer veriliyor. 3060 mAh kapasiteli pile sahip olan akıllı telefon kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemi versiyonuyla çıkıyor. Akıllı telefonun bu yıl içerisinde Android P işletim sistemi güncellemesini de alması bekleniyor.

Nokia X5’in birçok ülkede orta seviye Android cihaz pazarına yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Özellikle HMD Global firmasının yazılım güncellemeleri konusundaki başarısı cihazı kullanıcılar nezdinde cazip kılabilir.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.