Kategoriler
Apps & Oyunlar

Telegram: Fotoğraflara Yazı ve Sticker Eklemek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram‘da fotoğraflara yazı ve sticker eklemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Telegram, bünyesinde harika sticker’lara yer veriyor. Uygulamada birçok düzenleme uygulamasında dahi bulamayacağınız sticker’lar mevcut. Telegram’ın düzenleme seçeneklerinde sadece sohbet çıkartmaları değil burun, göz, gözlük gibi ilginizi çekecek ögeler de var.

Bu küçük rehberimizde Telegram‘da fotoğraflara yazı ve sticker eklemek için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. İşlemleri Android işletim sistemli akıllı telefon üzerinden anlattık fakat aynı süreç uygulamanın iOS versiyonu için de geçerli.

Telegram: Fotoğraflara Yazı ve Sticker Eklemek

Telegram uygulamasını çalıştırın ve fotoğraf göndermek istediğiniz arkadaşınızla olan konuşmanızı görüntüleyin.

Arayüzde sağ alt kısımda bulunan ataç simgeli butonu kullanın.

Gallery seçeneğine dokunun ve galerinizde yer alan bir fotoğrafı seçin. Tabii kamera simgesine dokunarak o an bir fotoğraf çekebilir ve o fotoğrafı da gönderebilirsiniz.

Alt kısımda ikinci sırada yer alan Edit butonuna dokunun. Burada Brush, Stickers ve Text gibi düzenleme seçeneklerinin belirdiğini göreceksiniz.

Stickers ikonuna dokunun ve yüzlerce başarılı sticker arasından kullanmak istediklerinizi seçin. Pozisyonunu sürükleyerek değiştirebilir, yakınlaştırma – uzaklaştırma yaparak boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Fotoğrafa yazı / metin eklemek için alt kısımda sağda bulunan Text butonuna dokunun. Fotoğrafa dahil etmek istediğiniz metni basitçe girin.

Yazı için de yine konum ve boyut düzenlemelerini kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Düzenlemeleri tamamladıktan sonra sağ üst kısımdaki tick işaretli butonu kullanabilir ve son olarak alt kısımdaki Send butonuna dokunabilirsiniz.