Kategoriler
Haberler

Samsung Kendi Kendini İyileştiren Ekran Tasarlıyor

Günümüzde neredeyse her modern akıllı telefon, ekran camının üstünde bir oleofobik kaplama ile geliyor. Bu sadece sıyrılmalara karşı ek koruma sağlamıyor aynı zamanda sürtünmenin azlığı nesnelerin cisimlerin yüzeyden kolayca kaymasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda parmak izlerinin oluşmasına da engel oluyor. Samsung şimdi yeni bir çözümle karşımızda.

Samsung’dan Kendi Kendini İyileştiren Ekran

samsung

Bu kaplamaların popülaritesine rağmen, Samsung halihazırda kullanmakta olduğu çözümden memnun değil ve şimdi geliştirilmiş bir formülle ilgili yeni bir patent aldı. Bu yeni patent, markanın bir sonraki kaplamasının gerektiğinde kendi kendini iyileştirdiğini gösteriyor. Böylece, bir cihazın ekranına uygulandığında, çizilmelere karşı ek bir koruma katmanı sağlıyor. Ayrıca kaplama parmak izlerine karşı daha başarılı sonuçlar veriyor. Burada henüz belirsiz olan şey ise, kaplamanın hangi ölçülerde kendini iyileştirebildiği.

Şu anda Samsung, yeni kaplamanın cihazlara ne zaman ulaşacağına dair bir açıklama yapmadı. Aslına bakılırsa, şirket bu bu teknolojiyi hiçbir zaman kullanmaya da bilir. Çünkü her şey sadece bir patentten ibaret. Bununla birlikte, akıllı telefon ekranlarının boyutlarının durmaksızın artmaya devam etmesi ve Samsung’un katlanabilir Galaxy F’si ile beraber kendi kendini iyileştiren kaplama, markanın pahalı ekranlarını daha iyi koruması adına ihtiyaç duyduğu bir şey gibi görünüyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://akillitelefon.com/forum