Kategoriler
Rehberler

iPhone: Telefon Kamerasıyla Uzunluk Ölçmek

iPhone’unuz artık yüksek teknoloji bir metre gibi davranan yeni “Measure” uygulaması ile geliyor. Sadece bu Ölçüm uygulamasını başlatın, kameranızı bir nesneye doğrultun ve boyutunu ölçün. iPhone’da telefon kamerasıyla uzunluk ölçmek artık çok kolay.

iPhone: Telefon Kamerasıyla Uzunluk Ölçmek

Telefon Kamerasıyla Uzunluk Ölçmek

Ölçüm, iOS 12 güncellemesindeki birçok yeni özellikten biri. Artırılmış gerçekliği yani özellikle Apple’ın ARKit teknolojisini kullanır. Bunun gibi uygulamalar zaten App Store’da mevcuttu. Ancak şimdi iPhone ile birlikte geliyor.

Başlamak için “Measure/Ölçüm” uygulamasını açın. Ana ekranınızda her zaman hızlıca kaydırabilir ve bulmak için “Measure/Ölçüm” ifadesini arayabilirsiniz.

Ölçüm uygulamasını kalibre etmek için iPhone’unuzu hareket ettirmeniz istenecektir. Acayip bir şey yapmanıza gerek yok. Başlamak için hazır olduğunuz söylenene kadar iPhone’u döndürün.

Telefon Kamerasıyla Uzunluk Ölçmek

Uygulama hazır olduğunda, iPhone’unuzu ölçmek istediğiniz nesneye doğrultun ve daire içinde bir nokta görürsünüz. Ölçüme başlangıç ​​noktasını eklemek için artı işareti düğmesine dokunun.

Telefonunuzu hareket ettirdiğinizde, bu nokta gerçek dünyadaki nesneye bağlı kalır. Siz telefonu hareket ettirdikçe iPhone iki nokta arasındaki mesafeyi gerçek zamanlı olarak ölçecektir.