Kategoriler
Rehberler

HTC One Mini 2 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

HTC One Mini 2 root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Akıllı telefon pazarındaki iddiasını son dönemde yitiren HTC’nin eski akıllı telefon modellerinden One Mini 2’de ileri düzey özelleştirmelere gitmek ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekmekte. Bunun için de bootloader kilidi kaldırılmalı ve TWRP recovery yüklenmeli.

Ele alacağımız işlemlerin garantiyi sonlandırdığını (bu cihazda zaten sonlanmış olmalı), brick ve bootloop gibi riskler içerdiğini; işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu hatırlatalım.

HTC One Mini 2 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonu en azından %70 seviyesine kadar şarj edin.
  • Akıllı telefonunuzda depoladığınız kişisel verilerinizi yedekleyin.
  • Akıllı telefonda SettingsAbout phone yolunu izleyin ve buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün etkinleştirilmesini sağlayın. Settings menüsüne geri dönün, Developer Options‘a girin. Bu menü altındaki USB Debugging seçeneğini etkinleştirin ve OK butonunu kullanın.
  • Minimal ADB and Fastboot
  • TWRP Recovery
  • SuperSU
  • Bootloader kilidini kaldırın.

TWRP Recovery Kurulumu

TWRP recovery imajını indirin ve dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp Minimal ADB and Fastboot kurulum klasörüne transfer edin.

Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin. Boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Here seçeneğine tıklayın. Komut istemi aracı çalıştırılacaktır.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazı bootloader modunda açmak için adb reboot bootloader komutunu girin.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatmak için fastboot reboot komutunu yazabilirsiniz.

Root Erişimini Sağlama

SuperSU dosyasını indirin ve akıllı telefonunuza transfer edin.

Akıllı telefonu kapatın. Güç ve ses azaltma tuşlarına Fastboot Mode menüsü belirene kadar basılı tutun. Ses tuşlarını navigasyon butonu olarak kullanarak Recovery mode seçeneğinin üzerine gelin ve bu moda girmek için güç tuşuna basın.

TWRP recovery arayüzünde Install seçeneğine dokunun. Cihaza aktarmış olduğunuz SuperSU dosyasını seçin. Flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini yapın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini belirtelim.