Kategoriler
Rehberler

iOS 12’de Wi-Fi ve Hücresel Sorunu Çözümü

iOS 12’de Wi-Fi ve Hücresel sorunu yaşıyorsanız bunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. iPhone telefonunuzda yaşadığınız Wi-Fi ya da 3G/4G sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

iOS 12’de Wi-Fi ve Hücresel Sorununu Düzeltmek

iOS 12'de Wi-Fi ve Hücresel Sorununu Düzeltmek

1 – Taşıyıcı Güncellemeleri (Hücresel)

Taşıyıcı ya da diğer adıyla servis sağlayıcı güncellemeleri oldukça önemlidir. Eğer iPhone XR, XS ya da XS Max telefonunuzda Wi-Fi ya da 3G/4G sorunu yaşıyorsanız Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne gidebilir ve güncelleme uyarısı alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

2 – iOS Güncellenmesi (Hücresel ve Wi-Fi)

Taşıyıcı güncellemelerinde olduğu gibi, bu kez Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’yi kullanarak Hücresel ve Wi-Fi ile ilgili güncellemeleri kontrol edin.

3 – Uçak Modunu Açın (Hücresel ve Wi-Fi)

Uçak modunu açıp kapatarak Wi-Fi ve Hücresel (3G/4G) antenlerinin tekrar çalışmaya başlamasını sağlayabilirsiniz.

4 – Mevcut Wi-Fi Ağını Unut (Wi-Fi)

Sorun belirli bir Wi-Fi ile ilgiliyse Ayarlar > Wi-Fi seçeneğini açıp mevcut kablosuz ağınızı seçin. “Bu Ağı Unut” u seçip “Unut” a dokunun. Şimdi tekrar bağlanmayı deneyin.

iOS 12'de Wi-Fi ve Hücresel Sorununu Düzeltmek

5 – Wi-Fi Yardımı Açma ve Kapatma (Wi-Fi)

Wi-Fi Yardımı, iOS’unuzu Wi-Fi bağlantınızın zayıf olduğunu algılarsa iPhone’unuzu hücresel bağlantıya geçirir. Bu araç yararlıdır ancak hücresel bağlantınız çok iyi değilse de sorunlara neden olabilir.

6 – iPhone Kulenizi Yenileyin (Hücresel ve Wi-Fi)

Ayarlar’daki “Sıfırla” bölümünde “Ağ Ayarlarını Sıfırla” ya dokunun ve ardından şifrenizi girin. Bunu yaparken verileriniz silinmez.

7 – iPhone’unuzu Daha İyi Bir Kule Seçmeye Zorlayın (Hücresel)

iPhone’unuz mevcut olan en yakın kuleye bağlı olmayabilir. Ücretsiz App Store uygulaması OpenSignal bu sorunu düzeltebilirsiniz.

iOS 12'de Wi-Fi ve Hücresel Sorununu Düzeltmek

8 – iPhone’unuzu Yeniden Başlatın (Hücresel ve Wi-Fi)

Ayarlarla çözemeyeceğiniz herhangi bir kalıcı sorun için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız her zaman iyi bir yöntemdir.

9 – DNS Sunucusu Değiştirme (Wi-Fi)

Ayarlar’da “Wi-Fi” yi açın, ardından mevcut ağınıza dokunun. Aşağı kaydırın ve “DNS’yi Yapılandır” ı seçin, “El İle” seçeneğine dokunun ve ardından “Sunucu Ekle” ye dokunun. Şimdi, seçtiğiniz DNS sunucusunu ekleyebilirsiniz. Google DNS için 8.8.8.8 veya 8.8.4.4 ve OpenDNS için 208.67.222.222 veya 208.67.222.220 yazabilirsiniz.

10 – SIM’i Çıkarın (Hücresel)

Hücresel bağlantınızı tam anlamıyla yeniden başlatmak için SIM’i çıkarın. SIM kart olmadan, iPhone’unuz hücresel şebekeye bağlanamayacak. Tekrar takarak değişiklikleri kontrol edin.