Kategoriler
Konular

Facebook Telefon Numaranızı Kullanarak Size Reklam Gösteriyor

Reklamverenlere en iyi hedef kitlesini sunmak için Facebook gibi şirketler kullanıcılar hakkında mümkün olabildiğince veri toplamaya çalışır. Bunlar Facebook’da baktığınız, beğendiğiniz, tıkladığınız veya tıklamayı düşündüğünüz her şeyi içerir. Buna bir süredir telefon numaranız da dahil olmuş durumda. Facebook telefon numaranızı kullanarak size reklam gösteriyor.

Facebook Telefon Numaranızı Kullanarak Size Reklam Gösteriyor

Facebook Telefon Numaranızı Kullanarak Size Reklam Gösteriyor

Faceook siz bilgisayarınızdayken Facebook’un ön planda mı veya arka planda mı olup olmadığını izliyor. Hangi kablosuz ağlara bağlandığınızı, arama kayıtlarınızı, bluetooth aygıtlarınızı ve daha fazlasına bakıyor, bu bilgileri paylaşıyor. Android uygulamasını kullanıyorsanız, tüm aramalarınızı ve SMS verilerinizi uzun bir süredir toplamaktalar. Facebook Messenger, SMS uygulamasının yerini alabiliyor. Bu da Facebook’un SMS’lerinizi okumasını kolaylaştırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Facebook, kredi bürolarından, üçüncü taraf veri merkezlerinden, çevrimdışı satın alımlarınızdan ve arkadaşlarınızın adres defterlerinden veri topluyor. Bunların hepsini nasıl mı biliyoruz? Facebook bunları hiç kimsenin okumadığı Veri İlkesi ve Reklam Kontrolleri ​​sayfasında (iş ortaklarına göre reklamları gösterme özelliğini devre dışı bırakabildiğiniz, ancak iletişim bilgilerinizi değil) saklı tutuyor.

Facebook, siz ister eklemiş olun ya da olmayın telefon numaranızı biliyor, satıyor ve size buna göre reklam gösteriyor. Bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çünkü Facebook sizin profiliniz üzerinde herhangi kontrole sahip olmanıza izin vermiyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum