Kategoriler
Rehberler

Android Uygulamalarını Windows’ta Çalıştırmak

Android uygulamalarını, bir Android emülatörü uygulamasını kullanarak bir Windows PC veya dizüstü bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. BlueStacks bunlara en iyi örneklerden biridir. Peki Android uygulamalarını Windows’ta çalıştırmak nasıl yapılır?

Android Uygulamalarını Windows’ta Çalıştırmak

Android Uygulamalarını Windows'ta Çalıştırmak

BlueStacks App Player‘ın kullanımı ücretsizdir. Program, Android uygulamalarını Windows makinenizde çalıştırmanıza izin verecek, ancak tam bir Android emülatörü olmadığı için tam Android deneyimine sahip olmuyorsunuz.

BlueStacks’ı kullanabilmek için bir Google hesabıyla oturum açmanız gerekir. Eğer yoksa, herhangi bir Android cihazında olduğu gibi bir tane oluşturmanız gerekir.

BlueStacks’ın önemli bir özelliği Windows altında Android oyunlarını oynamaktır, bu yüzden BlueStacks‘ı çalıştırdığınızda ekranın çoğu oyun önerileriyle dolacak.

Bununla birlikte, bazı benzer paketlerin aksine, BlueStacks Google Play‘i içerir, böylece uygulamaları gerçek bir Android telefon veya tabletle aynı şekilde arayabilir ve yükleyebilirsiniz.

Yine de bir kaç problem yaşadık, örneğin Wind-Up Knight’ı çalıştırdığımız zaman, oyunu düzgün görmemize engel olan doku problemleri vardı.

Bazı uygulamalarda, ekran çok pikselli görünüyordu, ancak büyük bir PC ekranında küçük ekranlar için yazılmış bir uygulamayı kullanırken bu kaçınılmaz olabiliyor.

Ayrıca dokunmatik olmayan bir PC’de, bazı uygulamalarda yakınlaştırma sorunlu olabilir. BlueStacks’ın destek sayfaları, Crtl+ ve Ctrl- ‘nin çalışması gerektiğini öneriyor. Ancak her zaman geçerli olmuyor.