Kategoriler
Konular

Samsung Kablosuz Şarj Cihazı Duo’yu iPhone’da Çalıştırmak

Son birkaç yılda yeni bir iPhone satın aldıysanız, kablosuz şarj etme özelliği olma şansı oldukça yüksektir. Yani iPhone 8, 8 Plus, X, XS, XS Max ve XR kablosuz şarj destekler. Peki Samsung kablosuz şarj cihazı Duo’yu iPhone’da çalıştırmak mümkün mü?

Samsung Kablosuz Şarj Cihazı Duo’yu iPhone’da Çalıştırmak

Duo'yu iPhone'da çalıştırmak

Aslında, Apple, telefonlarında metalden cam tasarıma geçiş yaptığı için, her yeni modelde kablosuz şarjı destekledi. Eski bir iPhone’unuz varsa, teknik olarak hâlâ kablosuz şarj etmeniz mümkün . Mophie Juice Pack Wireless gibi aygıtları iPhone 7’yi kablosuz şarj etmenizi sağlar.

Samsung Duo iPhone’da Nasıl Çalışıyor?

Daha yeni iPhone’lar, Qi kablosuz şarjı 7,5 watt’a kadar destekler. Bu, Samsung’un Kablosuz Şarj Cihazı Duo’nun azami hızıdır ve Galaxy Note 9 gibi telefonları desteklediği açıkça bilinse de iPhone’larla da aynı şekilde çalışır.

Adından da anlaşılacağı gibi, Kablosuz Şarj Cihazı “Duo” aynı anda iki cihaza kadar şarj edebilir. Şarj cihazının sol yarısı telefonunuzu destekleyecek biçimde dikey, diğer yarısı ise düzdür; Yine de, düz kısımda ikinci bir telefon kullanabilir veya yeni Apple Watch 4 gibi bir akıllı saati şarj etmek için kullanabilirsiniz.

iPhone’u 7,5 W’lık hızlı kablosuz şarj ile doldurmak için en az iOS 11.2’ye güncellemeniz gerekir. Yine de her ihtimale karşı iOS 12’ye geçmeyi deneyebilirsiniz. Testlere göre, iPhone X, Samsung Duo kablosuz şarjı ile yarım saat içinde %20 dolum yapabiliyor. Telefonun yanında gelen kablolu bağlantı ise 30 dakikada %17 dolum sağlıyor. Elbette Apple’dan hızlı şarj kablosu satın aldığınızda bu 30 dakikada %50’ye ulaşıyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum