Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: YouTube’da Otomatik Video Oynatmayı Durdurma

YouTube’den hemen hemen her gün video izleyenler olarak, önerilen videoların izlediğimiz videodan sonra aniden başlamasına sinir oluyorsak bu durumun önüne geçmemiz için YouTube’un otomatik video oynatmayı durdurma özelliğini kullanabiliriz. Bu özellik sayesinde önerilen videoların izlediğimiz videolar bittikten sonra başlamasının önüne geçebiliriz.

Android ve iOS: YouTube’da Otomatik Video Oynatmayı Durdurma

YouTube uygulamasında otomatik video oynatmayı durdurmak için YouTube uygulamasına girin. YouTube uygulamasının ana ekranının sağ üst köşesinde yer alan profil fotoğrafına tıklayın. Açılan seçenekler arasından İzlenme Süresi seçeneğine dokunun. İzlenme Süresi seçeneği YouTube’un yeni özelliğidir. Bu özelliği aktif ederek YouTube toplam kaç saat, kaç dakika video izlediğinizi analiz edebilirsiniz. Bu ekranı hafifçe aşağı doğru kaydırın ve Otomatik Video Oynatma butonunun üzerine dokunun. Butonu devre dışı bıraktıktan sonra YouTube uygulamasında izlediğiniz video bittikten sonra herhangi bir video otomatik olarak başlatılmayacaktır.

Otomatik Oynat özelliği devre dışı bırakmanız, önerilen videoların devreye girmesini engeller. Eğer kendi hücresel verinizi kullanıyorsanız önerilen videoların otomatik olarak başlatılması internet paketinizi daha hızlı tüketir.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Videoların otomatik olarak oynatılmasını tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız da yukarıdaki adımların aynısını izleyebilirsiniz.