Kategoriler
Rehberler

iOS: Engellenen Telefon Numarasını Engellenenler Listesinden Kaldırma

Sizi sürekli arayıp rahatsız eden, arayan kişinin kim olduğu hakkında bir fikriniz olmayan, sahte veya dolandırıcı numara gözüyle baktığınız numaraları iPhone’unuzda engelleyebilirsiniz. Bir numarayı engellediğinizde engellediğiniz numara sizi, siz o numarayı engellenenler listesinden çıkartasıya kadar arayamaz.

iOS: Engellenen Telefon Numarasını Engellenenler Listesinden Kaldırma

Engellenen telefon numarasını engellenenler listesinden kaldırmak için iOS cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin. Ekranı hafifçe aşağı doğru kaydırın ve Ayarlar bölümünde yer alan seçeneklerden Telefon‘u seçin. Telefon penceresinde gelen ve giden aramalar için yapabileceğiniz ayarlar bulunmaktadır. Bu ayarlardan Arama Engelleme / No. Belirleme seçeneğine tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

Arama Engelleme / No. Belirleme penceresinde sizi aramasını istemediğiniz, engellediğiniz telefon numaraları yer alacaktır. Buradan Kişiyi Engelle’ye tıklayarak rehberinize kaydettiğiniz numaralar arasından sizi aramasını istemediğiniz kişileri de engellenenler listesine ekleyebilirsiniz. Engellenenler listesinde bulunan numarayı kaldırmak için ise bu listede bulunan, engellediğiniz numaranın üzerine hafifçe basılı tutun ve sola doğru kaydırın. Engelleme yazısına tıklayın. Böylece engellediğiniz numara listeden kaldırılacak, kişi size ulaşmak istediğinizde tekrar ulaşabilecektir.

iOS’te istenmeyen telefon numaralarını engellemek için sizin için hazırladığımız makaleyi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.