Kategoriler
Rehberler

Telefonun SIM Kilitli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Satın alınan telefonun SIM kilitli olduğu nasıl anlaşılır? Telefonun SIM kilitli olup olmadığını anlamak için uygulanabilecek birkaç adım bulunuyor. Bu adımlar iPhone, Android, Windows Phone ya da BlackBerry gibi tüm cihazlarda aynıdır.

Telefonun SIM Kilitli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Telefonun SIM Kilitli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Telefonun SIM kilidini kontrol etmenin en kolay yolu farklı SIM kartlarını denemektir. Bir arkadaşınızdan veya aile üyelerinden farklı bir ağda kullanmakta olduğu bir SIM kart ödünç alabilir ve herhangi bir sinyal alıp almadığınızı kontrol etmek için telefonunuza aktarabilirsiniz.

Eğer çalışmazsa telefonunuzun kilitli olması muhtemeldir. Sinyali kontrol etmeden önce telefonun yeniden başlatılmasını tavsiye ederiz, zira bazen kartın algılanması için telefonun yeniden başlatılması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Yeni SIM kartın çalışıp çalışmadığını belirlemenin iyi bir yolu, bir telefon görüşmesi yapmayı denemektir. Eğer görüşme başlatılmazsa, telefonunuz kilitli demektir. Telefonun SIM kilidini uzaktan kontrol etmenin bir yolu yoktur. Bu noktada satıcıya sormanız ve güvenmeniz gerekir.

Ancak kilitli olduğu ortaya çıksa bile, çoğu durumda kolay bir şekilde SIM kilidi açılabilir. Bu nedenle telefonunuzu işe yaramaz hale getirme olasılığı düşüktür. Telefonun SIM kilidini kontrol eden uygulamalar olsa da bunlar çoğu zaman etkili çalışmıyorlar ve güvenilir değiller. Farklı SIM kartlarını denemek en iyi seçeneğinizdir.