Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp Grubuna Linkle Üye Davet Etme

WhatsApp uygulamasının gruplar için yeni özelliği olan grup davet bağlantısıyla gruba davet etme, WhatsApp grubuna üye eklerken oldukça kolaylık sağlayan bir özelliktir. Grup davet bağlantısı özelliğiyle, üyeleri gruba siz eklemeden, üyelerin gruba girmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği sadece yöneticisi olduğunuz gruplarda kullanabilirsiniz.

WhatsApp Grubuna Linkle Üye Davet Etme

WhatsApp gruplarına link aracılığıyla katılımcı eklemek için ilk olarak WhatsApp’ta yöneticisi olduğunuz grubun sohbet ekranına girin. Sohbet ekranının en üstünde yer alan grubun ismine dokunun. Grup ayarlarını yönetebileceğiniz bu ekranı aşağı doğru kaydırın. Daha sonra katılımcıların listelendiği bölümün üstündeki Katılımcı Ekle ve Grup Davet Bağlantısı seçeneklerinden, Grup Davet Bağlantısı‘na tıklayın. Grup davet bağlantısı oluşturulduğunda açılan ekranda Kopyala seçeneğine tıklayın. Son olarak kopyaladığınız linki, gruba dahil olmasını istediğiniz kişilere gönderin.

Bu bağlantıyı istediğiniz zaman Gruba Davet Bağlantısı ekranından Bağlantıyı İptal Et butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz. Linki, güvendiğiniz arkadaşlarınıza gönderin. Çünkü bu linke sahip herkes gruba dahil olabilir.

Linki paylaştığınız kişi linkin altında çıkan Gruba Katıl butonuna dokunarak grubun üyesi olabilir. Ayrıca Gruba Davet Bağlantısı ekranındaki QR Kodu seçeneğine tıklayarak da grubun QR kodunu oluşturabilirsiniz. QR kodu Mesajlar, Instagram, WhatsApp ve Gmail üzerinden paylaşabilirsiniz. QR kodunu okutan kişiler de gruba üye olarak katılabilir.