Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Instagram’da “Akış Yenilenemedi” Hatası ve Çözümü

Instagram uygulamasında kimi zaman “Akış Yenilenemedi” hatasıyla karşı karşıya kalıyor, “Instagram hesabım mı çalındı?” sorusu aklınıza geliyorsa korkmayın. Instagram’da yaşanan bu sorun kimi zaman çoğu kullanıcıyı zor durumda bırakabiliyor. Ancak bu sorun geçici bir sorundur. Instagram’da “Akış Yenilenemedi” Hatası ve Çözümü için yazımızı okumaya devam edin…

Instagram'da onaylı hesap isteyenlere müjde! Onaylı hesap nasıl ...

Android: Instagram’da “Akış Yenilenemedi” Hatası ve Çözümü

Instagram’da yaşanan “Akış Yenilenemedi” hatasının çözümü için üç farklı çözüm yolu denenebilir:

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

1- Ağ Bağlantınızı Kontrol Edin

Hücresel Veri veya Wi-Fi’de yaşanan sorunlar, Instagram uygulaması internet bağlantısı gerektirdiği için, Instagram’da işlem yapmanıza engel olabilir. Bu yüzden, mobil veri ağınız açıksa kapatın ve bir süre sonra mobil veriyi tekrar etkin hale getirin. İnternet paketinizin bitmiş olup olmadığını kontrol edin. Eğer Wi-Fi ile bir bağlantı sağlıyorsanız modemde yanıp sönen ışıkları kontrol edin. Sınırlı ağ bağlantısı sorunu yaşıyorsanız eğer Wi-Fi’yi modemden bir kez resetleyin.

2- Uygulamanın Önbelleğini ve Verilerini Temizleyin

Birinci adımı uyguladıktan sonra internet bağlantınızda sorun olmadığını, Instagram uygulamasında sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi‘ne gidip Instagram uygulamasına tıklayın. Instagram uygulamasının bu ekranda önbellek ve veri ayarları yer almaktadır. Önbelleği Temizle ve ardından Verileri Temizle butonlarına tıklayın. Daha sonra uygulamaya tekrar giriş yapmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

3- Uygulamayı Güncelleyin

Instagram uygulamanız güncel değilse uygulamayı Google Play Store üzerinden güncelleyin. Aksi taktirde uygulama bu tür hatalarla sizi karşı karşıya bırakacaktır.

Uygulamanın APK dosyasını bu sorunu çözmek için indirmek bir şeyi değiştirmeyecektir. Eğer sorun birkaç saattir devam ediyorsa Instagram kullanan arkadaşlarınızdan uygulamaya giriş yapmasını isteyin. Eğer arkadaşınız da Instagram’da böyle bir sorun yaşıyorsa sorun Instagram uygulamasıyla alakalıdır. Bu tür büyük kullanıcılara sahip uygulamalar kimi zaman çökebiliyor. Bir süre sonra bu sorun sona erecektir.