Kategoriler
Rehberler

iOS: Fotoğraf Galerisinden Direkt Instagram’da Fotoğraf Paylaşma

iOS cihazınızın fotoğraf galerisinden Instagram’da direkt olarak fotoğraf paylaşabilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafı, Instagram’a girip fotoğraf galerisinden aramak yerine fotoğraf galerinizden doğru Instagram’a atabilirsiniz.

iOS: Fotoğraf Galerisinden Direkt Instagram’da Fotoğraf Paylaşma

Fotoğraf galerisinden direkt Instagram’da fotoğraf paylaşmak için ilk önce iOS cihazınızda fotoğraf galerisine girin. Fotoğraf galerisinde yer alan fotoğraflardan, Instagram’da paylaşmak istediğiniz fotoğrafı açın. Paylaşmak istediğiniz fotoğraf tam ekran görüntülendiğinde bu ekranda, ekrana bir kez daha dokunun. Ekrana tıkladığınızda sol alt köşede çıkan Paylaş butonuna tıklayın.

Paylaş ekranında, seçtiğiniz fotoğrafı paylaşabileceğiniz uygulamalar yer alacaktır. Bu uygulamaları sola doğru kaydırın ve Daha Fazla’ya tıklayın. Burada, fotoğrafı hangi uygulamalarda paylaşabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Instagram uygulaması da bu listede yer alır. Instagram uygulamasının yanındaki butona tıklayın, Bitti butonuna dokunarak da ekranı kapatın.. Buton yeşil renkte olunca, fotoğrafı paylaşabilecek uygulamalar arasına Instagram’da eklenir. Son olarak bu uygulamalar arasından Instagram’a tıklayın. Instagram’a tıkladığınızda, seçtiğiniz fotoğraf Instagram uygulamasında paylaşılmaya hazır halde bulunacaktır. Gönderi için gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafındaki Paylaş‘a tıklayarak fotoğrafı Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf galerisinden seçtiğiniz fotoğrafları Instagram uygulamasında paylaşmak için yukarıdaki adımları bir kez uyguladıktan sonra aynısını tekrarlamaya gerek yoktur. Instagram’ı uygulamalar arasına ekledikten sonra yapmanız gereken tek şey fotoğrafı belirlemek ardından Paylaş > Instagram adımını izlemektir.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları