Kategoriler
Rehberler

Android: Sağlıklı Bir Şarj İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Akıllı telefonunuzu şarj ederken, telefon sağlığı ve batarya sağlığı açısından oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere sağlıklı bir şarj için dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsedeceğiz. Yazımızı okumaya devam edin…

Android: Sağlıklı Bir Şarj İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

1- Orijinal Şarj Aleti Kullanın

Android telefonunuzu şarj ederken orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin. Yan sanayi şarj aletleri telefonun bataryasına ve beynine hasar verir. Telefon, teknik servise gidecek kadar arızalanabilir. Yan sanayi şarj aleti kullanımı telefon bataryasının ısınmasına ve patlamasına neden olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

2- Şarj Dolumu Esnasında Telefonu Uçak Moduna Alın

Telefon şarj edilirken telefonu uçak moduna almanız, telefonun arka planında çalışan uygulamalarının durdurulmasını sağlar. Bu da telefonu, daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde şarj eder.

3- Oyun Oynamayın

Android telefonunuz şarj edilirken oyun oynamayın. Oyunlar, yüksek grafikler içerdiğinden telefonun şarjı dolarken şarjının bir yandan azalmasına sebep olabilir. Ayrıca telefon ısınır, telefonun bataryası zor durumda kalır.

4- Şarj Dolumu Yapılırken Telefonu Şarjdan Çıkartmayın

Telefonunuzun şarjı dolarken telefonu şarjdan çıkartmayın. Telefonu şarjdan çıkartmak için telefon pil seviyesinin %100 olmasını bekleyin. Telefonu şarjdan çıkartmak ve tekrar takmak telefonun batarya sağlığına zarar verir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri