Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Konuşmalarını Kaydetmek

Android‘li bir akıllı telefona sahipseniz telefon konuşmalarını kaydetmek için yararlanabileceğiniz başarılı bir uygulamayı ele alıyoruz. Android işletim sistemi için geliştirilen ve telefon konuşmalarını kaydetmek için kullanılabileceği iddiasıyla sunulan çok sayıda uygulama var fakat bunlardan çok azı gerçekten bu işleve sahip.

Boldbeast Software tarafından geliştirilen Call Recorder uygulaması çok sayıda özelleştirme seçeneği sunuyor ve birçok akıllı telefon modelinde sorunsuz çalışıyor. Call Recorder ile telefon konuşmalarını kaydetmek hiç de zor değil.

Android: Telefon Konuşmalarını Kaydetmek

Öncelikle Android’li akıllı telefonunuza Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Call Recorder uygulamasını yükleyin.

Call Recorder
Call Recorder
Developer: Unknown
Price: Free

Call Recorder uygulaması birçok cihazda ses kaydı almak amacıyla bir Bluetooth bağlantısı simule ediyor. Bu durumda akıllı telefonda root erişimini sağlama gereksinimi olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek

Aşağıdaki listeden bir cihaza sahipseniz doğrudan dördüncü aşamaya atlayabilirsiniz. Bu listede yer almayan cihazlar için büyük ihtimalle üçüncü aşamadaki yönergeleri takip etmeniz gerekecek.

 • HTC U12
  HTC U11
  HTC 10
  Huawei P20
  Huawei P10
  Huawei P9
  Huawei P8
  Huawei Honor (10 View ve sonrasındaki birçok model)
  Huawei Ascend Mate 7
  LG G6
  LG G5
  LG G4
  LG G3
  LG V30
  LG V20
  LG V10
  Moto G
  Moto E
  Moto X (ikinci nesil)
  Moto X Play
  Droid Turbo XT1254
  Nokia 8
  Nokia 7
  Nokia 6.1
  Nokia 6
  Nokia 5
  Nokia 3
  Nokia 2
  Nokia 1
  OnePlus 6
  OnePlus 5T
  OnePlus 5
  OnePlus 3T
  OnePlus 3
  Samsung Galaxy S9/S9+
  Samsung Galaxy S8/S8+
  Samsung Galaxy S7/S7 Edge
  Samsung Galaxy Note 9
  Samsung Galaxy Note 8
  Samsung Galaxy A9, A8, A7
  Samsung Galaxy J7, J5
  Sony Xperia XZ1 G8341, G8342
  Sony Xperia XZ1 Compact G8441, G8442
  Sony Xperia XZ F8332
  Sony Xperia X F8131
  Sony Xperia Z5 Premium E6853, E6833, E6883
  Sony Xperia Z5 Compact E5803, E5823
  Sony Xperia Z4 (Z3+) Dual E6553, E6533
  Sony Xperia Z3 D6603, D6633, D6643, D6653, D6683, D6616
  Xiaomi (birçok cihaz)
  Xolo (birçok cihaz)
  ZTE (birçok cihaz)
İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Bu cihazlardan birisine sahip değilseniz muhtemelen akıllı telefonunuzun root’lu olması gerekecek. Bu durumda uygulamadaki Settings menüsüne gidin, Call Settings‘e girin. Bu kısımdaki Fix Recording Issues seçeneğini kullanın.

Enable Rooted Options‘ta Enable seçeneğine dokunun. Uygulama Superuser erişim talebinde bulunacaktır, Grant seçeneği ile bu işleme onay verin.

Bu noktadan sonra uygulamanın ana ekranına dönüp cihaza özel ayarlamalar yapılması gerek. Bunlar basitçe gerçekleştirilemediği için cihazlara yönelik özel ayarlar uygulamanın forumunda paylaşılıyor.

Listeden bir cihaza sahipseniz ya da üstte anlattığımız işlemleri ve cihazınıza özel ayarları uyguladıysanız bir telefon görüşmesi başlatın. Arama ekranında sol üst kısımda bir kayıt butonu belirecektir. Bu butona dokunarak görüşmenin net şekilde kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Uygulama ile yaptığınız konuşma kayıtlarına erişmek için Call Recorder’ı açın ve ana arayüzdeki Call List seçeneğine dokunun. Dilediğiniz kaydı seçip menüdeki Play Back seçeneğini kullanarak kaydı dinleyebilirsiniz. Kaydı silme, yeniden adlandırma, koruma altına alma ya da ona notlar ekleme imkanınız var.

Konuşma kaydını MP3 formatında elde etmek için akıllı telefonunuzun dahili depolama birimindeki com.boldbeast.recorder dizinine bir dosya yöneticisi uygulamasıyla gidebilirsiniz.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.