Kategoriler
Rehberler

iPhone Zil Sesi Yapma 2018

iPhone Zil Sesi Yapma 2018

iPhone’da zil sesi oluşturmak oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için Apple’ın resmi yazılımı iTunes’dan yardım alabilirsiniz. iPhone Zil Sesi Yapma 2018 başlıklı yazımız bu konuyu ele alıyor.

Adım 1 – Ses Dosyalarınızı iTunes’a Ekleyin

Başlamadan önce dosyayı iTunes’a eklediğinizden emin olun. Bunu yapmak için ses dosyasını alın ve iTunes penceresine sürükleyip bırakın. Dosya otomatik olarak içe aktarılır.

Adım 2 – Zaman Parametrelerinin Ayarlanması

Zil tonlarının mümkün olduğunca kısa olması gerekiyor. Bu nedenle, bir şarkının küçük bir bölümünü zil tonunuz olarak kullanabilirsiniz. iTunes, şarkılar için zaman parametreleri ayarlamanıza izin verir. Mesaj uyarıları birkaç saniye ile kısıtlıyken zil tonu 40 saniyeye kadar çıkabilir.

iPhone Zil Sesi Yapma 2018

Şarkı Bilgisi penceresine erişmek için Command-I (Windows’da CTRL-I) tuşuna basın. Alternatif olarak üç noktaya (•••) tıkladıktan veya menü çubuğundaki “Düzenle” seçeneğini seçtikten sonra “Şarkı Bilgisi” ni görebilirsiniz. Ayarlar kısmında başlama ve bitiş zamanlarınız seçin.

iPhone Zil Sesi Yapma 2018

Adım 3 – Dosyanızı AAC’ye Dönüştürün

Şarkınız veya ses dosyanız istediğiniz gibi olduğunda, MP3’ten daha yüksek kalitede bir sıkıştırmaya sahip AAC’ye dönüştürmeniz gerekir. Ancak, yalnızca dosyanızı AAC’ye dönüştürmüyor, bir kopyasını da oluşturuyorsunuz. Bu nedenle, iTunes’da iki dosya görürsünüz.

iPhone Zil Sesi Yapma 2018
iPhone Zil Sesi Yapma 2018

Dönüştürmeye başlamak için menü çubuğundan “Dosya” yı ve ardından “Dönüştür” ü tıklayın. Son olarak, “AAC Sürümü Oluştur” u seçin. Dosyanız dönüştürülecek ve yeni bir kopyasını oluşturacaksınız.

“AAC Sürümü Oluştur” seçeneği sizin için bir seçenek olarak gösterilmiyorsa, dönüşüm ayarlarınız muhtemelen olması gerekenden farklı olarak ayarlanmış olabilir. Ayarları değiştirmek için menü çubuğundaki “Tercihler” i ve ardından “Genel” de “Ayarları Aktar” ı tıklayın. Şimdi, açılır menüden “AAC Encoder” ı tıklayın. Şarkıyı şimdi dönüştürmeyi deneyin.

Adım 4 – Dosya Tipini M4A’dan M4R’ye Dönüştürün

AAC, dosyanızı bir ses tonu olarak kaydettirmek için yeterli değildir. Artık .m4a dosyası olarak okunan tonunuzun .m4r’ye dönüştürülmesi gerekiyor. Bu dosya türü iOS tonları için standarttır.

iPhone Zil Sesi Yapma 2018
iPhone Zil Sesi Yapma 2018

Dosyanızı .m4r’ye dönüştürmek için masaüstüne sürükleyip bırakın veya iTunes’ta dosyaya sağ tıklayın ve “Bulucu’da Ara” yı seçin. Dosyanızın adını tıklayın ve uzantısını .m4a veya .m4r’den değiştirin.

Adım 5 – Zil Tonunu iPhone’a Eşitleme

iTunes 12.7 veya üzeri sürümlerde, iPhone’unuzu bilgisayarınıza takın. Son olarak .m4r ton dosyasını alın ve iTunes’daki iPhone’unuza bırakın. Ardından tonunuz otomatik olarak iPhone’unuzla senkronize olacak ve bittiğinde iPhone’unuzun ayarlarından erişilebilir olacak.

Adım 6 – Dosyayı Tonlara Ekleme (iTunes 12.6 ve Altında)

iPhone Zil Sesi Yapma 2018

Ekranın sol üst köşesinde “Müzik” i seçin, ardından “Tonlar” ı tıklayın. Tonlar görünmezse, “Düzenle Menüsü” nü seçin ve ekleyin. Sesiniz Masaüstünüzde ise, sadece iTunes’un Tonlar bölümüne yerleştirin.

Adım 7 – Zil Tonunu iPhone’da Ayarlama

Her şey yolunda gittiyse, sesi iPhone’unuzda bulmalısınız. Ayarlar -> Sesler ve sesleriniz alt kısımdaki Zil sesleri bölümünde listelenecektir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum