Kategoriler
Haberler

Samsung’un Kapaklı Telefonu SM-W2019 Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung geçtiğimiz yıllarda  kapaklı cep telefonları SM-W2017 ve SM-W2018’i  piyasaya sürmüştü. Şirketin bugünlerdeki çalışmaları ise özellikle Çin ve Güney Kore’de rağbet gören bu serinin bir üst modeli üzerine. Hazırlık aşamasındaki Samsung SM-W2019, WFA Alliance web sitesinde yakın zaman önce görülmüştü. Bugün ise sertifikasyon kurumu TENAA’nın kayıtlarında Samsung’un kapaklı telefonu SM-W2019 ortaya çıktı.

Samsung’un Kapaklı Telefonu SM-W2019 Ortaya Çıktı

SM-W2019’un tasarımında önceki modellerde olduğu gibi iki ekran yer alıyor. Dahili ekranın üzerinde kulaklık ve selfie kamerası var. Ekranın altında ise tuşlar bulunuyor. Kullanıcıların oldukça şikayetçi olduğu Bixby tuşu yine bu modelde karşımıza çıkıyor. Kesin bilgi olmasa da ekranın Full HD çözünürlükte ve AMOLED panellerle gelmesi bekleniyor.

Modelin arka paneline baktığımızda çift kameraya ev sahipliği yaptığını ve LED flaşı  olduğunu görüyoruz. Modelin bir önceki modeli olan SM-W2018‘de sadece bir kamera bulunuyordu. Değişken diyaframın yanı sıra  AR Emoji, Scene Optimizer ve Flaw Detection gibi özellikler de kamerada olması beklenen özellikler arasında.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Android 8.1 Oreo işletim sisteminden gücünü alacak SM-W2019 hakkında başka bir sitede yazan bilgiye göre cihaz Bluetooth SIG onayını almış. Bu, SM-W2019’un Bluetooth 4.2 ile donatılmış olduğunu gösteriyor.

Bir önceki model olan SM-W2018, Snapdragon 835 işlemci ve 6GB RAM hafıza desteğine sahipti. Söylentilere göre SM- W2019 ise Snapdragon 845 ve 8GB RAM ile kullanıcılarını karşılayacak.

Cihazın çıkış tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmasa da geçtiğimiz yıl Aralık ayında satışa sunulan SM-W2018‘e bakarsak, SM-W2019 da benzer bir tarihte satışa sunulabilir.