Kategoriler
Haberler

Oppo Hyper Boost Teknolojisi Nedir?

Oppo, akıllı telefonlar için yeni bir GPU hızlandırma teknolojisini tanıttı. Şangay, Çin’deki bir etkinlikte şirket, donanım frekansının 100 kat daha hızlı şekilde değiştirilmesini sağlayan Hyper Boost’u tanıttı.

Oppo Hyper Boost Teknolojisi Nedir?

Oppo Hyper Boost teknolojisi
Oppo Hyper Boost teknolojisi

Oppo, Hyper Boost’u geliştirirken Tencent, Netease, Unreal, Unity ve benzer şirketlerle birlikte çalışmış ve bileşen hızlandırma yoluyla en iyi 100 mobil oyunu yeni teknolojisiyle optimize etmeyi ve çalıştırmayı başarmış.

Bir basın açıklamasında Oppo, PUBG ve Honor of Kings oyunlarının “polimorfik ağ hızlandırma teknolojisi” ve “hücresel ve Wi-Fi veri ağı kanalları arasındaki trafiğin akıllı dağıtımı” ile anında performans artışı sağlanan ilk 11 oyun arasında olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Müslümanlar için Kullanışlı 5 Uygulama
Oppo Hyper Boost teknolojisi
Oppo Hyper Boost teknolojisi

Hyper Boost, WeChat, Taobao ve QQ gibi ana sosyal medya uygulamalarını da optimize edecek. “39 ortak kullanım senaryosunda dramatik hızlanma” sağlayacak. Hyper Boost, yaz aylarında Huawei akıllı telefonlarına gelen GPU Turbo‘ya doğrudan bir cevap olacak.

Yeni Davranış Bilinçli Zamanlama (Behavior Aware Scheduling) işlevi, bir akıllı telefondaki donanımın frekansının 0.2 milisaniyede değişmesini sağlıyor. Android Linux çekirdeği ise bunu 20 milisaniyede yapıyor.

Genel olarak, teknoloji sadece oyunlar ve uygulamalar için değil, sistemin kendisi için de kapsamlı bir hızlanma sunuyor. Oppo, Qualcomm ve Mediatek platformlarını optimize ederek %31.91 oranında daha kısa yüklenme süresi vaat ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum