Kategoriler
Rehberler

Android Auto Kullanırken Siyah Çubuk Sorunu

Android Auto ülkemizde de yaygınlık kazanan bir servis. Özellik bugün giriş seviyesi araçlara kadar ulaşmış durumda. Android Auto kullanırken siyah çubuk sorunu sıkça görülebiliyor. Peki çözümü nedir?

Android Auto Kullanırken Siyah Çubuk Sorunu

Android Auto Kullanırken Siyah Çubuk Sorunu

Birçok kullanıcı, Android Auto’yu kullanmak için telefonlarını yerleşik HUD’a bağlarken, ekranda büyük siyah çubuklar oluştuğunu ve simgelerin yerinde görünmediğini fark ediyor. İkonlar yerinde bulunmuyor ve bazıları için Android Auto hiç çalışmıyor.

Bu sorun, ekran DPI değeri ile ile ilgilidir. Kullanıcıların bulduğu olası bir geçici çözüm bu ayarı değiştirmeyi kapsar. Android Auto kullanırken siyah çubuk sorunu için siz de aşağıdaki deneyin ve problemi ortadan kaldırıp kaldırmadığını gözlemleyin.

  • Ayarlar > Ekran > Ekran Boyutu’na gidin ve DPI’ı 180 olarak değiştirin.
  • Ardından Android Auto’yu çalıştırın. Çalışırken, aynı ayara geri dönüp önceki DPI değerini seçin. Bu birçokları için problemi geçici olarak düzeltiyor.
İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Geçici dedik zira sorunun tamamen ortadan kalkması için yazılım güncellemesi şart. Örneğin Xiaomi Mi 8 bu sorunu yaşayan telefonlardan biriydi ve bir süre önce Android 9.0 Pie güncellemesi ile problem ortadan kaldırıldı.