Kategoriler
Haberler

Google Pixel’in Kamera Uygulamasına Harici Mikrofon Desteği Geliyor

Google hafta başında tanıttığı yeni nesil telefonları Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerinde kameralarını bir hayli öne çıkardı. Aslında bilindiği üzere Pixel telefonların kameralarının hemen hepsi başarılı görüntüler sunar. Pixel kamerasıyla harika fotoğraflar çekebilmek mümkün olsa da daha iyi ses kaydetmek için harici bir mikrofon kullanılamıyordu. Neyse ki çok yakında Google Pixel’in kamera uygulamasına harici mikrofon desteği geliyor. Böylece bu sorun ortadan kalkıyor.

Google Pixel’in Kamera Uygulamasına Harici Mikrofon Desteği Geliyor

Bugüne kadar kaliteli ses kaydı yapmak isteyen Pixel kullanıcıları çekimlerinde ya dahili mikrofonla yetinmek ya da üçüncü parti yazılım kullanarak ses ve görüntüyü ayrı kaydetmek zorunda kalıyorlardı. Neyse ki bu sorun kısa zaman sonra ortadan kalkacak.

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL‘in kamerasının iyi olmasını sadece donanımsal geliştirmeler sağlamıyor. Google geliştirici ekibi, donanımın yanında üstün yazılımsal geliştirmeler de yapıyor. Bir hafta içerisinde yayınlanacak bir güncelleme ile de kamera uygulamasını güncelliyor.

Pixel meraklılarının hoşuna gidecek bu haber, geçtiğimiz günlerde Google mühendisi Isaac tarafından verildi. Isaac, Pixel telefonun kamerasında yapılan iyileştirmelerden bahsettiği açıklamasında bu sorunların üstesinden geldiklerinin müjdesini verdi. Buna göre tanıtım etkinliği tarihi olan 18 Ekim‘de Pixel telefonlara güncelleme gelecek. Güncellemeyle varsayılan kamera uygulaması, harici mikrofonlar için destek sunmaya başlayacak. Üstelik bu özellik sadece en son Pixel 3 ve Pixel 3 XL‘e değil, tüm Pixel modellerine eklenecek. Artık tek yapmamız gereken 18 Ekim tarihini beklemek…