Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp, Mesaj Silme Süresini Uzatıyor

2017 yılında çıkardığı mesajları silme özelliği ile en faydalı güncellemelerinden birini gerçekleştiren WhatsApp, mesaj silme süresini uzatıyor. Uygulama yanlış kişiye gönderdiğiniz ya da göndermekten pişman olduğunuz mesajlardan kurtulmanızı sağlayan 1 saatten biraz uzun olan ‘Herkesten Sil’ özelliğinin geçerlilik süresini 13 saatin üzerine çıkarıyor.

WhatsApp, Mesaj Silme Süresini Uzatıyor

Kullanıcı sayısı her geçen gün katlanarak artan anlık mesajlaşma uygulaması  WhatsApp, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Herkesten Sil’ özelliğiyle kullanıcıların gönderdikleri mesajları hem kendi cihazlarından hem de gönderilen kişinin cihazından silinmesini sağlamıştı.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, WhatsApp‘ta grup veya kişisel sohbetlerini gerçekleştirirken göndermiş olduğu mesajları 7 dakika içerisinde hem kendisinden hem de karşı taraftan silebilme imkanı elde edebiliyordu.

‘Herkesten Sil’ özelliği ilk yayınlandığında sadece 7 dakika yani 420 saniye için geçerli oluyordu. 7 dakika içerisinde yaptığınız hatanın farkına varmadıysanız mesajları herkesten silmeniz mümkün olmuyordu. Özellik belki faydalıydı fakat geçerlilik süresi o kadar kısıtlıydı ki, bu durum kullanıcıların hiç hoşuna gitmemişti.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Eleştiriler karşısında çok zaman geçmeden yapılan güncellemeyle kullanıcılara WhatsApp‘ta gönderdikleri mesajları 4096 saniye içerisinde silme hakkı sunuldu. Şu an için WhatsApp kullanıcıları,1 saat 8 dakika 16 saniye içerisinde attıkları mesajları silebiliyor.

WABetaInfo tarafından ulaşan son bilgiye göre ise WhatsApp, ‘Herkesten Sil’ özelliğinin süresini daha da uzatarak 13 saat 8 dakika ve 16 saniyeye çıkaracak. Söz konusu özellik devreye alındığında 4.096 saniyelik bekleme süresi tam tamına 47.296 saniyeye çıkacak. Böylece gece gönderdiğiniz bir mesajı sabah uyandığınızda hala silme şansınız olabilecek.

Yalnız unutmamanız gereken bir detay şu ki, gönderilen bir mesajı herkesten silmek için karşı tarafın mesajı görmemiş olması gerekiyor. Alıcı tarafından görüntülenen bir mesaj karşısında ‘Herkesten Sil’ özelliğinin geçerliliği kalmıyor.