Kategoriler
Haberler

Huawei Mate 20 Depolama Alanı Genişletilemeyecek

Huawei’in Mate 20 ve Mate 20 Pro telefonunun her ikisi de microSD kart yerine yeni ve farklı bir standart (NM kartı) ile birlikte geliyor. Bu hareket kulağa hoş gelse de, sonuç olarak bir süre boyunca Huawei Mate 20 depolama alanı genişletilemeyecek.

Huawei Mate 20 Depolama Alanı Genişletilemeyecek

Huawei Mate 20 Depolama Alanı Genişletilemeyecek

Yeni NM kartları Huawei ve Toshiba işbirliğinin bir sonucu. Toshiba söz verdiği gibi yeni bir depolama kartı standartı geliştirmiş durumda ancak bunları henüz piyasaya sürmüş değil. Dolayısıyla ön siparişe açılan Mate 20 ve Mate 20 Pro aslında uzun bir süre genişletilebilir hafıza özelliği sunmayacak.

Huawei etkinlikte bu kartların 256GB’a kadar depolama sunacağına söz verdi. Ancak başlangıçtan itibaren bu boyutların sunulup sunulmayacağı belirtilmedi. Belki de önce 64 ya da 128 kartları görebilir ve 256 GB olanları birkaç ay ya da sene sonra karşımıza çıkabilir. Buna karşılık, microSD kartlar hali hazırda 512 GB‘a ulaşmış durumda.

Şu anda ayrıntılı bir özellik bilgisi yok ancak sunumda yeni kartların 90 MB / s okuma hızlarını desteklediği ortaya koyuldu. Bunu microSD kartların 300 MB / s okuma ve 100 MB / s yazma hızları ile kıyasladığınızda yeni NM kartı gerçekten masaya pek bir şey koymuyor gibi görünüyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum