Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Apple Uygulamalarını Silmek

iOS 10 çıkmadan önce Apple uygulamalarını gizlemenin bir yolu yoktu. Şimdiyse bu mümkün. Ancak iPhone’da Apple uygulamalarını silmek asıl merak edilen konu. İşte iPhone’da Apple uygulamasını kaldırmak için bilmeniz gerekenler.

iPhone’da Apple Uygulamalarını Silmek

iPhone'da Apple Uygulamalarını Silmek

Yeni iOS işletim sistemi ile artık Apple uygulamalarını silmek mümkün. Bunları daha sonra App Store’dan tekrar indirebilirsiniz. Ana ekranınızdaki bir simgeye uzunca basın. Uygulamalar sallanmaya başladığında, kaldırmak istediğiniz stok Apple uygulamasının üstündeki “X” düğmesine dokunun. Seçiminizi doğrulamanız istenir, “Kaldır” a basın.

Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Uygulamaları kaldırmanız bittiğinde, işinizi sonlandırmak için Ana Sayfa düğmesine, Yan tuşa veya “Tamam” a basabilirsiniz. Kaldıramayacağınız uygulamalar; App Store, Kamera, Saat, iPhone, Sağlık, Mesajlar, Telefon, Fotoğraflar, Safari, Ayarlar veya Cüzdan’dır.

iPhone'da Apple Uygulamalarını Silmek

Bununla birlikte, iOS 11 veya daha düşük sürümlerdeki Restrictions (Sınırlamalar) menüsü veya iOS 12 veya daha yeni sürümlerde “Screen Time” (Ekran Saati) bölümünde bulunan “Content & Privacy Restrictions” (İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları) menüsünden Safari ve Kamera gibi bir kaçını devre dışı bırakabilirsiniz.