Kategoriler
Haberler

Samsung Tam Ekranı Parmak İzi Okuyucusuna Geçebilir

Samsung, bir telefonun tüm ekranını parmak izi okuyucusuna dönüştürmenin bir yolunu açıklayan bir patent yayınladı. Dolayısıyla Samsung tam ekranı parmak izi okuyucusuna geçebilir.

Samsung Tam Ekranı Parmak İzi Okuyucusuna Geçebilir

Mevcut ekran içi parmak izi okuyucuları, eski okuyuculardan daha büyük değiller. Ayrıca yerlerine sabitlendikleri için esneklik sunmuyorlar.

Samsung Tam Ekranı Parmak İzi Okuyucusuna Geçebilir

Patent bir optik okuyucuyu tarif ediyor ve özellikle katlanabilir telefonlara uygulanabileceğini not ediyor. Bu tip algılayıcılar, kimlik doğrulama arayüzünü ekran üzerinde konumlandırmada daha fazla özgürlük sağlayacak ve böylece tabletlerde ve diğer cihazlarda da kullanılabilecekler. Samsung, okuyucuyu şöyle hayal ediyor:

Samsung Tam Ekranı Parmak İzi Okuyucusuna Geçebilir

Görüntüdeki çentik için endişe etmeyin, Samsung’un tam ekran parmak izi okuyucu fikrini başka üreticilere satmaya çalışma ihtimali var. Dolayısıyla çentik örnek olması için kullanılmış olabilir. Her neyse, yeni okuyucu, ana yonga seti uyurken kullanıcının ekrana dokunmasını bekleyen düşük güçlü ayrı bir işlemci gerektiriyor.

Okuyucu bir parmağı üç kez tarar, her tarama yaklaşık 20-30 milisaniye yeterlidir. Ekranın parlaklığı, iyileştirilmiş esneklik ve doğruluk için her tarama arasında ayarlanır (yaklaşık 200 ms alır). Ekran genellikle 200 nit ve 600 nit arasında değişir ve hatta 1000 nit’in üzerine çıkmak için yerel bir “yüksek parlaklık modu” kullanılır.

Toplamda, Synaptics optik parmak izi okuyucusuyla uyumlu bir taramanın tamamlanması yaklaşık 700 milisaniye gerektirir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum