Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp’ta Sticker Göndermek

Android‘li akıllı telefonlardaki WhatsApp’ta sticker göndermek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp uygulamasının Android versiyonuna nihayet uzunca bir süredir beklenen sticker özelliği eklendi. Bu özellik ilk olarak uygulamanın Android sürümüne dahil edilmiş oldu, iOS’te henüz kullanılamıyor. WhatsApp’ta arkadaşlarınıza sticker gönderebilmek için şu an WhatsApp Beta v2.18.329 versiyonunu akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekmekte.

WhatsApp’ta tüm kullanıcıların erişebildiği varsayılan sticker’lar mevcut. Uygulama içerisindeki sticker mağazasından yeni sticker’lara ulaşılabiliyor. WhatsApp’ın sticker mağazasında şu an 12 sticker paketi bulunmakta.

Android: WhatsApp’ta Sticker Göndermek

Öncelikle WhatsApp’ın Beta v2.18.329 sürümünü akıllı telefonunuza yüklemeniz lazım. Uygulamanın bu versiyonunu buradan indirebilir ve Android’li cihazınıza kurabilirsiniz.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Mesaj göndermek istediğiniz bir arkadaşınızla olan konuşmanın üzerine dokunun. Mesaj arayüzünde sol alt kısımda yer alan Smiley ikonlu butona dokunun.

Ardından alt kısımdaki Emoji sekmesini görüntüleyin. En altta, GIF sekmesinin hemen yanında yer alıyor.

Uygulamadaki varsayılan sticker’lar karşınıza çıkacaktır.

Daha fazla sticker’a erişmek istiyorsanız sağ üst bölümde bulunan + simgeli butona dokunun.

Karşınıza WhatsApp uygulamasının sticker mağazası gelecektir. Burada şu an 12 sticker paketi mevcut, dilediğinizi indirebilirsiniz. Gelecekte burada daha fazla paketin sunulması bekleniyor.

Aşağı doğru kaydırma yaparak diğer sticker paketlerini görebilirsiniz. En alttaki GET MORE STICKERS butonunu kullanarak Google Play uygulama mağazasından sticker paketi edinebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi WhatsApp’ta sticker göndermek oldukça kolay.