Kategoriler
Apps & Oyunlar

Any.do: Görevlerinizi Organize Edin, Yapılacaklar Listesi Oluşturun

Hayatınızı kolaylaştıracak Any.do uygulaması ile karşınızdayız. Organize şekilde çalışmak zor ama çok gerekli bir şey. Günlerinizi planlı bir şekilde yaşayarak hem tüm işlemlerinizi halledebilir hem de kendinize vakit ayırabilirsiniz. Tabii yapılacak işlerinizi öncelik sırasına göre sıralamak ve acil olanları derhal halletmek önemli.

Çoğu kullanıcı bu organizasyon işlemleri için geleneksel bir metot olan kağıt-kalemi kullanıyor fakat bu işlem için yararlanılabilecek faydalı akıllı telefon uygulamaları mevcut. Any.do da başarılı çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Any.do: Görevlerinizi Organize Edin, Yapılacaklar Listesi Oluşturun

Listeler

Öncelikle Any.do uygulamasını Google Play ya da App Store uygulama mağazasına erişerek yükleyin. Zaten ücretsiz bir araç.

Araç hem kişisel işlemlerinizi hem de işinizle ilgili görevlerinizi kullanışlı listelere kaydedebilmenizi sağlıyor. O günün, sonraki günün ya da dilediğiniz bir günün planını oluşturabiliyorsunuz. Ana sayfada oluşturduğunuz farklı türde listeler belirmekte. Bulunduğunuz günün listesi ana sayfada ön plana çıkarılıyor ama bunu uygulama ayarlarından değiştirebiliyorsunuz.

Görevler

Uygulamada yeni görev oluşturmak hayli kolay. Arayüzde sağ alt kısımda yer alan + simgeli butona dokunup görevinizi yazmanız yeterli. Görev varsayılan listeye ekleniyor. Görevi belirli bir listeye dahil etmek için ilgili listenin hemen yanındaki butonu kullanmalısınız.

Arama, kontrol etme, e-posta, zamanlama, alma, gönderme, ödeme vb. işlemlerle ilgili görevler oluşturabilirsiniz. Görevleri öncelik sırasına göre etiketleyip renkli kodlardan faydalanabilirsiniz.

Any.do uygulaması Google Calendar servisiyle de eşitlenebiliyor.

Premium Hesap

Any.do ücretsiz bir uygulama olsa da ekstra özelliklerin etkinleştiği ücretli abonelik sistemi de var. Ekstra etiketler ve renk yönetimi, konum bazlı hatırlatıcılar, limitsiz paylaşım, tekrarlayan görevler, daha fazla tema ve VIP destek gibi artılar söz konusu.

Birçok kullanıcı için uygulamanın ücretsiz versiyonu yeterli olacaktır ancak hayatınızı planlı yaşamayı seviyorsanız ve uygulama sizin için önemli bir yere sahipse elbette Premium’a geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.