Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 with S Pen Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 with S Pen Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlanma tarihini paylaşacağız. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un 2016 ilkbaharında satışa sunduğu Galaxy Tab A 10.1 tablet 10.1 inç genişlikli Full HD PLS LCD ekran, Exynos 7870 Octa yongaseti, 3 GB RAM, 16 GB / 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 8 MP çözünürlüklü ana kamera, 2 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 7300 mAh kapasiteli pil ve S-Pen’le geliyor.

Cihaz kutusundan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu. Daha sonra Android 7.0 Nougat güncellemesini almıştı.

Android cephesinde firmalar şu an orta ve üst seviye ürünlere iki yıl boyunca Android versiyon güncellemesi desteği sunuyor. Sonrasında bir yıl süreyle güvenlik güncellemeleri devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Cihazla uyumlu Android Oreo işletim sistemi güncellemesi çalışmaları sürüyor. Bu, muhtemelen tablet için hazırlanacak son majör Android işletim sistemi güncellemesi olacak.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 with S Pen Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Samsung Türkiye’nin akıllı telefon ve tabletleriyle ilgili güncelleme bilgilerinin yer aldığı Güncel miyiz? web sitesinde paylaşılan bilgilere bakılırsa Galaxy Tab A 10.1 2016 with S Pen tablet için Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesi test aşamasında. Güncellemenin 15 Kasım 2018’de dağıtıma sunulması bekleniyor.

Tabii Android akıllı telefon ve tabletler için hazırlanan güncellemelerin bildirimlerinin tüm cihazlara aynı anda ulaşmadığı unutulmamalı. Kullanıcıların sabırlı olmaları ve güncelleme bildirimi için günler – haftalarla ifade edilebilecek süre boyunca beklemeleri gerekebilir. Güncellemenin dağıtımının ertelenmesi de söz konusu olabilir, bu durumlarla daha önce karşılaştık.

İlginizi Çekebilir:  Samsung'un yeni hepsi bir arada güvenlik çipi

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.