Kategoriler
Rehberler

Android: Paylaş Menüsüne Uygulama ve Kişileri Sabitlemek

Android‘li akıllı telefonlarda Share / Paylaş menüsüne uygulama ve kişileri sabitlemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Android işletim sisteminin Share / Paylaş menüsü geride bıraktığımız yıllarda sürekli düzenlendi. Bu menü artık daha fazla özelleştirilebiliyor, sık kullandığınız uygulama ve iletişimde olduğunuz kişileri kolay erişim adına üst kısma sabitleyebiliyorsunuz.

Android: Paylaş Menüsüne Uygulama ve Kişileri Sabitlemek - Akıllı Telefon

Bu işlem şüphesiz paylaşımı hayli pratikleştiriyor ve zaman kazandırıyor. Share menüsündeki uygulamaların muhtemelen % 95’ini hiç kullanmıyorsunuz, yani kullandığınız uygulama ve paylaşım yaptığınız kişileri üst kısma alarak bu menüde sürekli aşağı doğru kaydırma yapmak durumunda kalmayacaksınız.

Kulağa şüphesiz hoş geliyor. Peki Android‘de Share / Paylaş menüsüne uygulama ve kişileri sabitlemek için ne yapmak gerekiyor?

Android: Paylaş Menüsüne Uygulama ve Kişileri Sabitlemek

Başlamadan önce bazı önemli noktalara değinmek istiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Öncelikle birden fazla uygulamayı sabitlerseniz bunların alfabetik sırayla gösterileceğini unutmayın. Bu sıralamayı elle değiştirebilmeniz mümkün değil. İkincisi, rehberinizdeki bir kişiyi doğrudan paylaşım menüsüne eklerseniz ilgili uygulama normal paylaşım menüsünde üst kısma sabitlenecektir. Son olarak, sabitlediğiniz tüm uygulamalar doğrudan paylaşım menüsünde görünen kişileri etkileyecektir.

Android Share menüsüne uygulama ya da kişi sabitlemek için:

  • Herhangi bir şey paylaşmak istediğiniz bir uygulamayı açın.
  • Uygulamadaki Share butonuna dokunun.
  • Sabitlemek istediğiniz uygulama ya da kişinin üzerine basılı tutun.
  • Pin‘i seçin.

Bir uygulama ya da kişinin sabitlenme durumunu kaldırmak için aynı aşamaları izleyip dördüncü aşamada Unpin‘e dokunabilirsiniz.