Kategoriler
Rehberler

Apple iCloud Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Apple iCloud şifresi birçok Apple cihaz için büyük önem taşıyor. iCloud hesabı sayesinde farklı Apple ürünleri arasında otomatik eşitleme yapabiliyorsunuz.

Apple iCloud Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Unutulan iCloud şifresi kolay bir şekilde kurtarılabilir. Bunun için iPhone ya da iPad cihazınızı, Apple ID’nizi ya da iki faktörülü kimlik doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz. Önce Apple cihazı kullanarak iCloud şifresini kurtarmaktan bahsedelim.

Bu işlem için Ayarlar > iCloud’u izleyin ve e-posta adresinizi yazdıktan sonra “Apple ID veya Şifremi Unuttum” butonuna basın. Ardından sadece Apple ID ya da şifrenizi unutmuş olmanıza göre doğru seçeneğe dokunun ve adımları izleyin.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?

İkinci işlemde ise appleid.apple.com resmi adresine giderek “Kimlik veya şifremi unuttum” butonuna basın. Ardından Apple ID bilginizi yazın. Bu adımda güvenlik sorusunu cevaplamanız gerekecek. Sonrasında ise e-posta adresinizle iCloud şifrenizi kurtarabileceksiniz.

Üçüncü seçenek ise iki faktörlü kimlik doğrulama ile iPhone iCloud şifresini kurtarmayı kapsıyor. iforgot.apple.com sayfasını ziyaret edin ve Apple ID bilginizi girin. Burada güvenilen bir aygıt ya da telefon numarası seçeneğiyle iCloud şifrenizi kurtarabileceksiniz.