Kategoriler
Konular

iPhone Fiyatları Neden Artıyor İşte Cevabı

Apple’ın telefonları yıllar geçtikçe daha pahalı hale geliyor. Apple iPhone XS Max’in (512 GB depolama kapasitesine sahip) en üst sürümü, bazı pazarlarda 1.650 avroya veya daha da pahalıya mal oluyor.

iPhone Fiyatları Neden Artıyor İşte Cevabı

Günümüze Dek iPhone'ların Fiyat Geçmişi
Günümüze Dek iPhone’ların Fiyat Geçmişi

2011’de piyasaya sunulan iPhone 4S’in Avrupa fiyatlarına bakıldığında bunun 630 avro civarında olduğu görülüyor. Bu o zamanın şartlarında pahalıydı. Ancak iPhone 4S’den iPhone 6’ya kadar cihazlar büyük değişimler geçirmiş olmasına rağmen fiyat yalnızca küçük farklarla arttı.

iPhone 6 serisinden iPhone 7 ve iPhone 8 serisine kadar telefonlar yonga setleri dışında neredeyse hiçbir değişim geçirmedi ancak fiyatlar eskisinden daha büyük farklarla yükseldi. Apple’ın daha az kutu içeriği sunmasından bahsetmiyoruz bile.

Günümüze Dek iPhone'ların Fiyat Geçmişi
Günümüze Dek iPhone’ların Fiyat Geçmişi

Yeni piyasaya çıkan iPhone modellerinde fiyatlar artık daha da dramatik şekilde artıyor. Özellikle iPhone XR, iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max’in ne kadar yüksek fiyatlara sahip olduğu grafikte kendini açıkça gösteriyor. Apple’ın bu garip fiyatlandırma politikasına mantıklı bir açıklama getirmek gerçekten çok zor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum