Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Dosya Şifreleme Uygulaması Decrypto

Android Dosya Şifreleme Uygulaması Decrypto‘yu tanıyacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda kişisel ya da işinizle ilgili çok sayıda dosya taşıyor olabilirsiniz. Önemli bilgilerinizi meraklı gözlerden uzakta tutmak için bir dosya şifreleme çözümünden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Android Dosya Şifreleme Uygulaması Decrypto

Bizim tavsiyemiz Decrypto uygulamasına göz atmanız yönünde. Uygulamayı Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Sign me up butonuna dokunun ve bilgilerinizi girerek hesap oluşturun.

Dosyaları korumak adına kullanacağınız parolayı belirlemelisiniz. PIN ya da desen tercih edebiliyorsunuz.

Artık korumak istediğiniz dosyalarınızı seçebilirsiniz. Gördüğünüz gibi uygulamanın arayüzü hayli başarılı ve kullanımı da oldukça kolay.

Şifrelemek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçmek durumunda değilsiniz, birden fazla fotoğrafı seçebilir ve sürükle-bırak yapabilirsiniz. Kilit simgeli butona dokunduğunuzda seçtiğiniz dosyalar şifrelenecektir.

Şifreleme işlemi hızlı şekilde gerçekleştiriliyor ama işlem seçtiğiniz dosya sayısı ve boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Şifrelenmiş dosyalarınız sola ve sağa kaydırarak gezinebileceğiniz farklı sekmelere düzgün bir şekilde organize ediliyor. Ayrıca çeşitli sıralama seçenekleri var. Uygulamayı bir sonraki açışınızda belirlediğiniz PIN veya deseni girmeniz isteniyor. Ayrıca, bir dosyayı doğrudan Share (Paylaş) seçeneğini kullanarak görüntülediğiniz uygulamadan da şifreleyebiliyorsunuz.

Şifrelediğiniz dosyaların korumasını daha sonra kaldırmak isterseniz dosyaları seçip arayüzde sağ üst kısımda bulunan açık kilit simgeli Decrypt butonunu kullanabilirsiniz.

Decrypto uygulamasının 3.7 USD karşılığında edinilebilen Pro versiyonunda bulut depolama desteği bulunduğunu belirtelim.