Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Google Haritalar’da Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki Google Haritalar’da Mesajlaşma Özelliği kısa bir süre önce duyuruldu. Bilindiği gibi günümüzde hemen herkes cebinde ya da çantasında bir akıllı telefon taşıyor. Daha önce ziyaret etmediğimiz adresler için birilerine yol tarifi sorma dönemi çok önce kapandı. Araçlarda kullanılan navigasyon cihazları dahi kalmadı diyebiliriz. Akıllı telefonlara yüklenebilen navigasyon uygulamaları yeterince pratik çözümler.

Google Maps’e kısa süre önce dahil edilen mesajlaşma özelliği yerel işletmelere uygulama aracılığıyla doğrudan mesaj gönderebilmenize olanak tanıyor. Özellikle telefon görüşmesi yapamayacağınız anlarda ilgili işletmeyi aramak yerine mesaj gönderebilmek sizin için daha tercih edilesi bir seçenek olabilir. Güncellenen Google Haritalar’da Mesajlaşma Özelliği kolayca kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Android: Google Haritalar’da Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle Google Maps / Haritalar uygulamasını açın.
  • Mesaj göndermek istediğiniz işletmenin adını yazın ve aratın.
  • Message butonuna dokunun.
  • Kutucuğa göndermek istediğiniz mesajı girin ve gönderin.

Google Haritalar’daki mesajlaşma özelliği 14 Kasım’da resmi olarak duyurulmuştu, o nedenle henüz tüm kullanıcıların erişimine açılmamış olabilir. Özelliğin hesabınızda aktive edilmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir.