Kategoriler
Haberler

Xiaomi Redmi 4 ve Redmi 4A MIUI 10 Güncellemesi

Xiaomi Redmi 4 ve Redmi 4A MIUI 10 güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme var. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Redmi 4 ve Redmi 4A modeli akıllı telefonları ile uyumlu MIUI 10 güncellemesini dağıtıma sundu. Bu noktada söz konusu olan yalnızca Çin’de satılan modeller değil; uluslararası model için stabil Global ROM yayınlandı.

Xiaomi Redmi 4 ve Redmi 4A MIUI 10 Güncellemesi

Redmi 4 akıllı telefon 2017 yılının Mayıs ayında satışa sunulmuştu. Redmi 4A daha eski bir cihaz, iki yaşında. Xiaomi görece eski akıllı telefonları için güncelleme desteğini uzun süre devam ettiriyor, arayüz güncellemelerini bu cihazlara da sağlıyor.

Ne yazık ki arayüz güncellemeleri her zaman için Android işletim sistemini yükseltmiyor. Ürünler MIUI 10 arayüzüne terfi etse de Android 7.1.2 Nougat işletim sisteminde kalmaya devam ediyor. Redmi 4A akıllı telefon Temmuz 2018 güvenlik yama seviyesinde, Redmi 4 ise son olarak Ekim 2018 güvenlik yamalarını almıştı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

MIUI 10 arayüzü Xiaomi akıllı telefonlara tam ekran jestler, yeniden tasarlanan bildirim paneli, yeni ses seviyesi ayarlama çubukları, iyileştirilmiş çoklu uygulama kullanım yönetimi, doğal sistem sesleri ve birçok diğer yenilikler getiriyor.

Redmi 4 akıllı telefon için hazırlanan güncelleme paketi 316 MB boyutunda ve cihazı MIUI 10.1.1.0.NAMMFI yazılım versiyonuna taşıyor. Redmi 4A için yayınlanan güncelleme paketi ise 268 MB boyutunda, bu cihaz güncellemenin ardından MIUI 10.1.1.0.NCCMIFI yazılım versiyonuna geçiş yapıyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.