Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Reklamları Engellemek

Pop-up’lar akıllı telefonlarda korkunç bir şeydir. “Tebrikler, sadece buraya basarsanız 1 milyon lira kazanırsınız” veya “Android Cihazınız Virüslü!” diyen web sayfaları yeterince can sıkıcıdır. Android telefonda reklamları engellemek nasıl yapılır?

Android Telefonda Reklamları Engellemek

Android’de bu sorunla başa çıkmanın birçok yolu var. Pop-up’ların cihazınızda görünmesini engellemek için aşağıda adımlara göz atın.

Root’lu kullanıcılar: AdAway ve AdBlocker Reborn’u Kullanın

Her zamanki gibi, root’lu kullanıcılar biraz daha fazla esnekliğe ve güce sahiptir. Xposed Installer uygulamanız varsa, reklamları engellemenin yanı sıra reklam alanlarının olduğu bölgeleri kaldıran güçlü bir reklam engelleyici olan AdBlocker Reborn’u kullanabilirsiniz.

Android Telefonda Reklamları Engellemek
Android Telefonda Reklamları Engellemek

Bunu, daha önce bahsettiğimiz sinir bozucu pencereleri alan ve aynı zamanda normal reklamlara karşı savunmanızı güçlendiren açık kaynaklı bir uygulama olan AdAway ile birlikte kullanabilirsiniz. Telefonunuz rootlu ise, bu pop-up’ları uzakta tutmak için uzak ve en kapsamlı seçenek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

DNS’inizi Değiştirin

Cihazınızın İnternet’e bağlanmak için kullandığı DNS’yi değiştirebilirsiniz. Örneğin, reklamları ve pop-up’ları engellemek için geçerli kuralları olan Ad Guard DNS sunucusunu kullanın.

Bunu yapmak için DNS Changer uygulamasını indirin, açın, ardından bir “Özel DNS” eklemeyi seçin. “DNS 1” ve “DNS 2” satırlarına aşağıdaki DNS adreslerini yazın:

  • DNS 1: 176.103.130.130
  • DNS 2: 176.103.130.131

Bunlar, Ad Guard’ın ücretsiz DNS sunucuları için DNS adresleridir. Son olarak, sadece Başlat’a dokunun ve sunucuya bağlanın. Pop-up’ları ve reklamları ekstradan engellemek için AdGuard’ın resmi Android uygulamasını da deneyebilirsiniz.