Kategoriler
Rehberler

Telefonda Uygulamaları Yeni Android Cihaza Aktarmak

Android birçok farklı yedekleme özelliği ile gelmektedir. Bunlar hem Ayarlar bazlı hem de uygulama bazlı olabiliyor. Android’in kendi Ayarlar ekranını kullanarak önemli uygulama verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Peki telefonda uygulamaları yeni Android cihaza aktarmak nasıl yapılıyor?

Telefonda Uygulamaları Yeni Android Cihaza Aktarmak

Android Marshmallow ile telefonunuzda yedekleyebileceğiniz verinin miktarı genişletilmişti ve bu birçok insanın gözünden kaçtı. Yedekle ve Geri Yükle başlığı üzerinden ulaşılan pencereden özelliği aktifleştirerek uygulama verilerinizin yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Google Drive uygulamasına geçtiğinizde ise sol pencereden Yedekler başlığını görmelisiniz.

Telefonda Uygulamaları Yeni Android Cihaza Aktarmak

Listeden telefonunuzun son yedeğini seçin ve “Uygulama verisi” başlığına dokunun. Buradan Google’un yedeklemekten sorumlu olduğu tüm uygulamaların listesini görebilirsiniz. Yeni telefona geçtiğinizde bu uygulamalardaki verileriniz de yüklenmiş olacak.

Telefonda Uygulamaları Yeni Android Cihaza Aktarmak

Bu listede yer alan tüm uygulamaların yedeklendiğinden emin olabilirsiniz. Yeni Android telefonda aynı Google hesabına giriş yapın ve ardından Geri Yükle butonunu kullanarak uygulamalarınızı ve verileriniz geri getirin. Bazı oyunlar kendi yedekleme özelliğine sahiptir ve oluşturduğunuz hesapta saklanmaktadır. Google Play Oyunlar uygulaması yine oyunları yedekler. Bunu destekleyen oyunların ikonlarının üzerinde yeşil bir simge görürsünüz.