Kategoriler
Haberler

HMD İki Yılda 70 Milyon Nokia Satmayı Başardı

HMD Global geçenlerde 2 yaşında bastı. Şirket 1 Aralık 2016’da kuruldu. Sadece bir ay sonra, ilk telefonu piyasaya çıktı: Nokia 6. O günden bu yana genç şirket yeniden dirilen Nokia markasını taşıyan yaklaşık 70 milyon telefon sattı . 70 milyon Nokia rakamı hem eski Android akıllı telefonları hem de yeni özellikli cihazları kapsamakta.

HMD İki Yılda 70 Milyon Nokia Satmayı Başardı

En popüler telefonları genellikle 300-400 avro aralığında olmuş. Nokia 6.1, dünyada markanın en iyi satan telefonu halini almış ve Nokia 7 Plus’ın tacını ele geçirmiş. Nokia 3.1 ise en azından Avrupa’nın bazı yerlerinde iyi işaretler göstermiş.

Nokia 8.1 etkinliğinde HMD ekibi

Orta seviye ve giriş seviyesi segmentler ele alındığına göre, HMD’nin artık başarılı bir amiral gemisine ihtiyacı var. Nokia 8 Sirocco, hem hayranlardan hem de şirketin kendisinden beklentileri karşılayamadı. HMD, Nokia’nın 9 numaralı telefonu hakkında ise yorım yapmadı.

HMD, başarısının çoğunun hayranların Nokia markasına olan bağlılığından kaynaklandığını kabul ediyor. Bu nedenle, yüksek kaliteli telefonlar üreterek bu mirası yaşatmaya odaklanıyor. Ancak bir sorun var; HMD’nin müşterilerinin yaklaşık %80’i 35 yaşında veya daha büyük. Bunlar Nokia’yı en iyi yıllarında hatırlayan insanlar.

Bu nedenle HMD, 20 yaşından küçük genç kitleye ulaşmak istiyor. Bunu belki de tanıtım amaçlı e-sport gibi etkinlikleri destekleyerek yapmak istiyor. 20 ila 35 yaş arasındaki insanlar ise gelecekteki bir tarihte odak noktası olacak.

Bu onurun bir kısmı da Google’a gidiyor. İki şirket yazılım tarafında işbirliği yapıyorlar ve sonuç olarak HMD’nin Nokia’larının neredeyse hepsi Android One’ı (ve bazıları Android Go’yu) çalıştırıyor. Bu, telefonların birkaç yıl boyunca yeni yazılımlara sahip olacağını garantiliyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum