Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A8s Infinity-O Ekranı Özellikleri

Samsung Galaxy A8s Infinity-O ekranı özellikleri açıklandı. Samsung, ekranda kamera deliği olan dünyanın ilk akıllı telefonunu Galaxy A8s adıyla duyurdu. Samsung ekrana Infinity-O adını veriyor ve Honor View 20 ise delikli ekran yarışında böylece ikinci oluyor.

Samsung Galaxy A8s Infinity-O Ekranı Özellikleri

Galaxy A8s’nin ekran içi kamerası, cihazın tek merkezi özelliği değil. Depolama kapasitesi 128 GB ve RAM tarafında 6 veya 8 GB seçenekleri sunulmuş. Yonga seti tarafında güçlü Snapdragon 710 bulunuyor. Hafıza 512 GB’a kadar microSD kart ile genişletilebilir.

Ekrana gelince, sol üst köşede özçekim kamerası için 6.7 mm genişliğinde bir kamera deliği mevcut ve A8s ekranı diyagonalde 6.4 inçe kadar uzanıyor. Çözünürlük, 19.5:9 en boy oranıyla 1080 x 2340 pikseldir. Panelin etrafi çene de dahil olmak üzere oldukça ince. Ancak Samsung, Super AMOLED ile ilgili bir söz etmediginden, telefonun normal bir LCD IPS ekran ile geleceği varsayılıyor. Ekran BOE marka olacak.

Arka tarafta, geniş f / 1.7 diyafram açıklığı ile 24 MP ana sensör ve f / 2.4 açıklığına sahip ikincil 10 MP telefoto lensinden oluşan üçlü bir kamera düzeneği bulunuyor. Üçüncüsü sadece derinlik algılama için kullanılıyor ve f / 2.2 diyafram ile 5 MP yapıda. Öne bakan kamera için, f / 2.0 diyafram açıklığı ile 24 MP bir kamera sunulmuş.

Telefon USB-C üzerinden adaptif hızlı şarj desteği ile 3,400 mAh pil kapasitesi sunuyor. Galaxy A8s üzerinde Samsung’un arayüzünün çalıştığı Android 8.1 Oreo ile kutudan çıkıyor. A8s renkleri Mavi, Gri ve Yeşil olarak ayrılmış. Ancak hepsi geçişli renklerden ibaret. A8s fiyat henüz belli değil ancak orta-üst segmentteki cihazlarla yarışacağı ortada.