Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google Lens hayranıysanız, artık iOS’ta özelliğe erişmek için başka bir seçeneğiniz var. Çünkü artık iPhone’daki Google Arama uygulamasında yer alıyor. Peki iPhone’da Google Lens nasıl kullanılır?

iPhone’da Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google Lens, telefonunuzun kamerasını kullanarak işaretler, binalar, kitaplar, bitkiler ve daha fazlası gibi gerçek dünyadaki nesneleri tanımlayabilen kullanışlı bir özelliktir. Size merak ettiğiniz nesneler hakkında daha fazla bilgi verir.

iPhone'da Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google Lens ile iPhone telefonunuzda kameranızı kullanarak nesnelerle ilgili bilgi alabilirsiniz. iPhone kameranızı fotoğrafa tuttuğunuzda Google Lens resmi ya da görseli tarar ve size o görselde yer alan elementlerle ilgili bilgi verir. Bu bir kişi, araba, mekan ya da cihaz olabilir.

Google Fotoğraflar uygulaması ile Lens kullanılabilir ancak Google Fotoğraflar’ı kullanmıyorsanız, Google Arama ile artık Google Lens’e erişebilirsiniz. Google Lens’i her iki uygulamada nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Google Arama Uygulamasını Kullanarak

Henüz uygulamaya sahip değilseniz, App Store’dan indirebilirsiniz. Ardından, arama çubuğunun içindeki Google Lens simgesine dokunarak devam edin.

  • Simgeyi görmüyorsanız, uygulamayı tamamen kapatmayı ve yeniden açmayı deneyin.
  • Bir sonraki ekranda, alttaki “Lensi kullanmak için kamerayı aç” a basın.
  • Uygulama kamerayı kullanmak için izin istediğinde “Tamam” a basın.
  • Tnımlamak ya da hakkında daha fazla bilgi edinmek ve üzerine dokunmak istediğiniz bir nesneye kameranızı tutun.

Google Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak

Google Arama uygulaması ile Google Fotoğraflar uygulaması arasındaki büyük farklardan biri, önce bir fotoğraf çekmeniz ve Google Lens’i çalıştırmak için Google Fotoğrafları’ı açmanız gerektiğidir. Ancak, yine de erişimi kolaydır.

  • Google Fotoğraflar uygulamasına henüz sahip değilseniz, App Store’dan indirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda bir fotoğraf seçerek başlayın.
  • Fotoğraf açıldığında, alttaki Google Lens simgesine dokunun.
  • Altta “Devam” ı seçin.
  • Bu Google Lens’i başlatır ve Google’ın fotoğrafla ilgili bulduğu bilgileri hemen getirir.