Kategoriler
Rehberler

iPhone’u Uzaktan Bilgisayar ile Silmek

iPhone’lar genellikle çok güvenlidir. iPhone’unuz çalınacak olursa, şifreyi kırmak kolay olmayacaktır. Telefonunuz silinmiş ve satılmış olabilir ancak veriler çoğunlukla güvenle saklanır. Tabii eğer herhangi bir güvenlik yöntemi kullanmamışsanız veya telefonunuzun şifresini / parolasını tahmin edebilecek biri varsa, onu bilgisayardan silebilirsiniz. iPhone’u uzaktan bilgisayar ile silmek nasıl yapılır?

Kaybolan veya Çalınan iPhone'u veya iPad'i Uzaktan Bilgisayar ile  Sıfırlamak | iPhonehaber.net

iPhone’u Uzaktan Bilgisayar ile Silmek

iCloud’u ziyaret edin ve iPhone’unuzda kullandığınız Apple kimliğiyle oturum açın. İki faktörlü kimlik doğrulama ayarınız varsa, kodu almak için bir Mac’e veya iPhone’unuza erişmeniz gerekir. Bir Mac’iniz yoksa, kodu alamadığınızı söyleyen seçeneği tıklayın ve ‘Daha Fazla Seçenek’ i seçin.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Telefon numaranızı doğrulamanız istenecektir. Apple’ın kimliğinizi doğrulaması biraz zaman alabilir, bu nedenle telefonunuzu bir gün içinde silemeyebilirsiniz. Kurtarma seçeneklerine geçin ve size uygun olan birini seçin.

  • iCloud’da oturum açtıktan sonra iPhone’umu Bul bölümüne gidin.
  • İPhone’unuzu cihaz listesi içerisinden seçin.
  • Sağ üst köşede biri iPhone’u silmenize yarayan seçenekler göreceksiniz. iPhone’u sil diyerek devam edin.

Silme işleminin iPhone’unuza gönderilmesi için internete bağlı olması gerekir. Eğer çalındıysa, telefona sahip olan kişi ve Hücresel veriyi Kontrol Merkezi’nden kapatabilir. iCloud interneti etkinleştiremez, böylece silme işlemi sadece iPhone’unuz internete bağlandığında gerçekleşir.