Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy F Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Koreli bir araştırma firması olan CGS-CIMB Group tarafından katlanabilir telefonların geleceği üzerine bir çalışma yayınladı. Veriler, katlanabilir telefon form faktörünün akıllı telefon piyasasının büyüme trendini sürdürmek için ihtiyaç duyduğu desteği vereceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte Samsung Galaxy F fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi de ortaya çıktı.

Samsung Galaxy F Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy F Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi
Samsung Galaxy F Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

CIMB, gelecek yıl dünya çapında 4 milyon katlanabilir telefonun satılmasını bekliyor. Bu sayının 2022’ye kadar 39 milyona çıkması bekleniyor. Bu telefonların pazar payını 2019’da %1.3’ten %9,2’ye çıkaracak. CIMB, büyük bir üreticiden gelen ilk katlanabilir telefon olacağına inandığı Samsung Galaxy F’in fiyatı hakkında bir tahminde bulundu. 1800 dolar başlangıç fiyatı olacağı düşünülüyor.

Bu fiyatla Samsung’un Galaxy F’den aldığı brüt kar marjı, Apple’ın iPhone XS Max’deki kar marjına benzer şekilde %65 olacak. Böylece Samsung’un Galaxy S9+’daki brüt kar marjından %10 daha düşük olacak. 2022’ye gelindiğinde ortalama katlanabilir telefon fiyatının perakande satışta 1300 dolar olması bekleniyor. Samsung Galaxy F fiyatının ardından özellikleri de ortaya çıkmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey
katlanabilir telefon markaları
Katlanabilir telefon çıkarması beklenen markalar

Samsung Galaxy F özellikleri arasında her ekran panelinde birer batarya olmak üzere toplam iki batarya olacak. Birleştirildiğinde bunların 5000 mAh ila 6000 mAh arasında bir kapasiteye eşit olacağı öngörülüyor. Galaxy F, kamera tarafında 12 MP + 12 MP çift ana kameralara sahip olacak. Önde ise 8 MP özçekim kamerası sunulacak. Bu bilgilerin CGS-CIMB’in özel talebi üzerine Samsung tedarikçileri tarafından doğrulandığı belirtilmiş.

Galaxy F yonga seti tarafında Snapdragon 8150 çipsetini taşıyacak. ABD ve bazı diğer pazarlarda ise bu yakın performanslı Exynos 9820 olacak. Çeşitli seçenekler olmakla birlikte cihazın başlangıç paketinde 8 GB RAM ve 128 GB depolama sunulacak. Samsung bu yıl 1 milyon katlanabilir OLED ekran üretecek. İlk Galaxy F bu anlamda katlandığında 7 inç ve açıldığında 12 inç olan bir ekrana sahip olacak. Katlanabilir iPhone’lar için verilen tarih en erken 2020 yılı. Ayrıca ekran üreticisi LG’de 2019’un ikinci yarısında katlanabilir bir telefon sunabilir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum