Kategoriler
Haberler

Huawei P30 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Huawei P30 Pro’nun dört kameraya sahip olacağını daha önceleri sizlerle paylaşmıştık. Huawei P30 ise bir süredir gizemini koruyordu. Şimdi yeni amiral gemisi telefonla ilgili bir iddia ortaya çıktı. Popüler sızıntılara imza atan @evleaks’e göre telefon arkada üç kameraya sahip olacak. İşte Huawei P30 özellikleri.

Huawei P30 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Huawei P30 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Huawei P30

Yaklaşan Huawei P30 ve P30 Pro ile ilgili ilk tahminler cihazların %85 ekran – gövde oranına sahip olacağı yönünde. Telefonlardan yalnızca Pro arkada dört kamera ile gelirken normal P30’da bu üç adet olacak. Huawei P30 özellikleri arasında 40 MP ana kamera, 5 kat kayıpsız yakınlaştırma ve 24 MP özçekim lensi yer alıyor.

Bu noktada özellikle kamera tarafında yeni P30’ların bize Mate 20 Pro’yu hatırlattığını söyleyebiliriz. Bu da oldukça iyi bir şey. Hatta kullanılan kameralar Mate 20 Pro ile tamamen aynı bile olabilir. Huawei P30 yonga seti tarafında Kirin 980 çalıştıracak. Bu çipset birkaç ay kadar en hızlı Android çipi olarak kalsa da bir süre önce Snapdragon 855’in açıklanmasıyla ikinci sıraya geriledi. Ancak hâlâ oldukça hızlı.

Huawei P30 2019’un birinci çeyreğinde piyasaya sunulacak. Şimdiye kadar ortaya çıkan görüntülerde telefonun herhangi bir yerinde parmak izi okuyucusu olduğuna rastlanmadı. Ancak çift flaş desteği gibi özellikler doğrulandı. Sonuç olarak tüm iddialar Huawei P30’un ekran parmak izi okuyucusu ile geleceğine işaret ediyor. P30 görüntüsü itibariyle Oppo R17 ile hemen hemen aynı görünecek.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum