Kategoriler
Konular

iPhone Klavye Uygulamaları: Yazı tipleri ve temalar

iPhone klavye uygulamaları sayesinde daha farklı yazı tiplerine ve arayüzlere ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi iOS 8 ile beraber üçüncü taraf taraf klavyelerle tanıştık. iPhone klavyesine kıyasla daha fazla özellik ve konforu bünyelerinde barındırdıklarından eminiz. Bu klavyeleri kullanarak hareketli yazabilir, GIF aramaları ve web aramaları gibi özelliklere erişebilirsiniz. Ayrıca çok çeşitli tema, özelleştirme ve yazı tipi seçeneklerini de içerdiklerini belirtelim.

iPhone klavye uygulamaları

Kullanmaya başlamadan önce telefonunuzun ayarlarında üçüncü parti klavyeleri etkinleştirmeniz gerekiyor. Klavye uygulamasını yükledikten sonra, Ayarlar> Genel> Klavye> Klavyeler’i açın ve Yeni Klavye Ekle’yi seçin. Ardından -yüklediğiniz- klavyenin adına dokunun ve Tam Erişime İzin Ver’i etkinleştirin (GIF araması ve emoji önerileri gibi özellikleri etkinleştirmek için).

Yüklediğiniz klavyeleri nasıl etkinleştireceğimizi öğrendik. Şimdi iPhone klavye uygulamaları listesine geçelim:

  1. Gboard

    Google, iPhone için en iyi hepsi bir arada klavye uygulamasını yarattı. Size çeşitli otomatik tamamlama seçenekleri, jestlerle yazma, GIF araması, emoji önerileri, çıkartmalar ve temaları sunuyor. Klavyedeki dahili Google aramasından söz etmeye bile gerek yok.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  2. SwiftKey

    SwiftKey Gboard’a benziyor ancak Google aramasından yoksun. GIF ve emoji’leri aramak için daha rafine bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. SwiftKey’in en iyi yönü, jestlerle yazma ve akıllı yazma gibi stilinize nasıl uyum sağladığını görüp şaşırmaya başladığımız andır.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  3. Fleksy

    Fleksy, jest tabanlı bir klavyedir. Elbette tuşlara dokunarak da yazabilirsiniz, ancak diğer her şey hareketleri kullanarak çalışıyor. Kelimeleri silmek için sola, sözlüğe yeni kelimeler eklemek için de eliniz yukarı kaydırın ve diller arasında geçiş yapmak içinse boşluk çubuğuna kaydırın. Hepsi bu kadar.

    Hareketlere alışınca, Fleksy yazmak için inanılmaz hızlı bir klavye olabilir. Ayrıca, Fleksy’de özel web araması, video araması, GIF araması ve yerleşik bir emoji bulunuyor. Gboard’un özellik kümesini seviyor ancak gizlilik nedeniyle Google’dan uzak durmak istiyorsanız, Fleksy’yi kullanmayı deneyin.

    Bu uygulama aynı zamanda eklentilere sahip. Böylece tek el kullanım modu, imleç kontrolü ve satır sayısı gibi özellikleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sık kullanılan ifadeler ve emojiler için kısayollar ekleyebileceğiniz bir kısayol tuşu paneli de eklemek mümkün.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  4. Go Keyboard

    Bir Android kullanıcısı, iPhone için özelleştirilebilir bir klavye olmadığını söylediğinde, Go Keyboard’u gösterin. Bu klavyede 1000’den fazla tema koleksiyonu var (premium aylık plana abone olursanız çoğu temanın kilidini açabilirsiniz).

    Uygulamayı yükledikten sonra, renkli, dinamik veya tamamen havalı temaları keşfetmek için Kategori bölümüne gidin. Buradaki temalar indirebilir oldukları için anında kullanıma başlayabilirsiniz. Bunun dışında Go Keyboard, jestle yazmayı, emoji önerilerini, avatarları ve daha fazlasını sizlere sunuyor. Sadece GIF araması yok.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  5. TouchPal

    TouchPal tamamen temalarla ilgili bir uygulama. İlk kez açar açmaz, birkaç düzine mevcut temanın bir listesini göreceksiniz. Hepsi güzel tasarlanmış; etkinleştirmek için beğendiğiniz temaya dokunmanız yeterli.

    Tema tabanlı klavyelerle ilgili yaygın şikayetlerden biri, güvenilirlik / doğruluk eksikliğidir. Ancak, Mario temasını varsayılan tema olarak kullanırken TouchPal’ın performansını son derece beğendik.

    Ek olarak, TouchPal yerleşik bir akıllı asistanla birlikte gelir. Web’de arama yapmak, panoyu yönetmek ve emojiyi aramak için kullanabilirsiniz. Arama özelliği olması güzel, ancak Gboard kadar iyi bir yerde değil.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  6. RainbowKey

    RainbowKey, Go Keyboard’a benziyor. Size ücretsiz birkaç tema veriyor, ancak binden fazla temaya erişmek için 10 $ / aylık abone olmanızı istiyor.

    RainbowKey’deki kişiselleştirme seçenekleri harika. Özellikle süslü yazı tiplerini seviyorsanız, eğlenceli bir klavye oluşturmanın en basit yolunu buldunuz demektir. Özelleştirme süreci, bir arka plan, temel tasarım, yazı tipleri, efektler ve sesleri seçmenize olanak sağlıyor. Bu seçeneklerde gerçekten benzersiz bir şey yaratmanın birçok yolu var.

    Örneğin, yeşil bir arka plan, kırmızı eğlenceli yazı tipleri ve Mario efektleri kullanarak kendi Mario klavyeniz hazırlayabiliyorsunuz.

    RainbowKey ayrıca yeni yazı tipleri eklemeyi de kolaylaştırmış. Klavyeyi etkinleştirdikten sonra, F simgesine dokunun. Burada listelenen font stillerini göreceksiniz.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  7. Better Fonts

    Better Fonts ilginç ve süslü yazı tiplerinden yararlanmanız için oluşturulmuş bir uygulamadır. Uygulamayı açın ve klavyeye eklemek istediğiniz yazı tipini seçin. Ücretsiz olarak bir düzine seçenek bulacaksınız. Eğer uygulama içi satın alımı yaparsanız, her yazı tipinin kilidini açabilirsiniz.

    Klavyeyi etkinleştirdikten sonra, yazı tipini seçmek ve yazmaya başlamak için F düğmesine dokunun. Bunun ardından yazdığınız her şey seçtiğiniz yazı tipinde görünecektir.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

  8. GIF Keyboard by Tenor

    GIF Keyboard GIF hayranlarının sahip olması gereken bir uygulamadır. Uygulamanın klavye görünümüne sığdırmaya çalıştığı özellikler gerçekten şaşırtıcı. Uygulamayı bir kez açıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra, her şey klavye arayüzünden kontrol ediliyor.

    Örneğin bir GIF araması yapabilir, kategorileri keşfedebilir, koleksiyona kaydedebilir veya klavyeden sohbete gönderebilirsiniz. Favorilerinize GIF eklemek için kalp düğmesini kullanın. Ardından GIF’lerinize kolayca erişmek için klavyedeki Sık Kullanılanlar sekmesine gidin.

    Ama en sevdiğim özellik, başlık aracı. Bir GIF seçtikten sonra, daha kişisel ve komik hale getirmek için ona metin ekleyebilirsiniz.

    İndirin

    iPhone klavye uygulamaları

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak