Kategoriler
Haberler

iPhone’lar 2020’ye Dek Çentikli Ekranla Gelecek

Günümüzde, akıllı telefon markalarının çoğu en az iki nesil aynı temel tasarımı kullanma eğilimindeler. Ancak Apple, daha önce dört yıl boyunca aynı tasarımı kullandı ve tahminlere göre tarih tekerrür etmek üzere olabilir.

iPhone’lar 2020’ye Dek Çentikli Ekranla Gelecek

iPhone'lar 2020'ye Dek Çentikli Ekranla Gelecek

Apple, 2017 yılında çerçevesiz iPhone X’i tanıttıktan sonra, Apple bu tasarımı 2018’deki modellerinde de kullanmayı seçti. Bu nedenle, Apple’ın tüm akıllı telefon endüstrisini etkileyen çentikli ekran tasarımı en az iki yıl daha devam edecek.

2019 serisi iPhone’ları mevcut iPhone XS serisinden ayırt etmek için, dün yapılan bir sızıntı, Apple’ın şu anda oldukça tuhaf görünümlü bir kare kamera modülü üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Modülde 3 adet lens yer alıyor. Buna ek olarak, Apple’ın ahize ızgarasını yukarı doğru hareket ettirmeyi seçebileceği konusunda hafif bir olasılık var. Bu önemli ölçüde daha küçük bir çentiğe izin verebilir.

Vivo NEX geçtiğimiz yılın çentiksiz telefonlarından

2020 iPhone serisine bakıldığında, Apple’ın ekran teknolojilerine daha fazla odaklanacağı düşünülüyor. Bunlara ekran hoparlörü örnek verilebilir. Cupertino devi bazı teknolojileri geç benimsemeye başlamasıyla biliniyor. Çentiksiz ekranlar bunun en büyük örneklerinden biri. Zira Oppo Find X gibi Çinli firmalar 2018’in başında çentiksiz ekranlı telefonlarını tanıtmıştı.

Her zamanki gibi, hem 2019 hem de 2020 iPhone’ların ufkun uzak tarafında olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, bu ayrıntıların birçoğu telefonlar çıkış yaptığında değişebilir. Hatta Apple, Çin gibi gelişmekte olan pazarlarda düşük performans göstermeye başladığından, marka tamamen farklı bir tasarım ile çıkmayı bile seçebilir. Bununla birlikte, Apple’ın alışkanlıklarına bakarsak bu pek mümkün görünmüyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum