Kategoriler
Haberler

iPad Mini 5 Doğrulandı ve İlk Görüntüsü Sızdırıldı

Çin’den gelen son raporlar, Apple’ın iPad mini 5’in seri üretimine başladığını gösteriyor. Tasarım, gövdenin yuvarlak kenarlı olduğunu ve üstte bir anten çizgisi bulunduğunu kanıtlıyor. iPad Mini 5 özellikleriyle 9.7 inç (2018) iPad’e yakın bir konumda olacak.

iPad mini 5 Doğrulandı ve İlk Görüntüsü Sızdırıldı

iPad mini 5 Doğrulandı ve İlk Görüntüsü Sızdırıldı

Apple tasarımlarınde tutarlı olmayı seven bir firma. Dolayısıyla yeni iPad mini 5’lerin manyetik kalem ile gelebileceği söyleniyor. Her ne kadar bu küçük ekranlı bir iPad için gereksiz gibi gelse de çok daha küçük ekranlı Galaxy Note telefonların kalem desteği unutulmamalı. Apple bu nedenle iPad mini 5’i Pencil ürünü ile uyumlu yapabilir.

Görünüşe göre sağ üst köşede 3.5 mm kulaklık girişi var. Geçen yıl mart ayında çıkış yapan 9,7 inç iPad’den bu yana herhangi bir iOS cihazda görülmemiş bir detay olduğu doğru. Son zamanlarda bazı sahte “iPad mini 5” sızıntıları olduğunu belirtelim. Ancak geçen günlerde ortaya çıkan USB Type-C iddiaları bu cihazda da kendini doğruluyor: Fotoğrafta Mini 5 bir Type-C’ye sahip görünüyor.

Başka bir fotoğrafta tabletin içi gösteriliyor ancak ne yazık ki çipler seçilemediğinden tabletin yeni bir yonga seti ile gelip gelmeyeceği şu an bilinmiyor. Face ID’nin olmadığı gözlerden kaçmıyor. Ancak parmak izi okuyucusu da yok. Belli ki bazı bileşenler fotoğrafta eksik (özellikle batarya).

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

Apple, iPad mini hattını 2015’ten beri güncellemedi. Fakat şimdi en büyük iPhone’un 6.5 ekrana sahip olması nedeniyle hala bir iPad Mini’ye ihtiyaç var mı merak ediliyor. Görünüşe bakılırsa insanlar hala iPad Mini’ye sıcak bakıyor ve Apple’ın saha araştırmaları bunun sonucunu vermiş olmalı.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum